„Od svého startu v říjnu loňského roku navštívila Recyklační hlídka již padesát škol, kde se jejího programu zúčastnilo přes tři tisíce žáků. Velice mě těší, že každý týden dostáváme řadu pozitivních reakcí, a ředitelé škol se nám ozývají, abychom se zastavili také na jejich škole,“ uvedl Roman Tvrzník, generální ředitel Elektrowin.

Hlídka tentokrát dorazila například do Suchdolu nad Odrou a doslova předčila očekávání místních učitelů. „Vždycky s kolegy pobaveně čekáme, kdy účinkující na naší škole zjistí, že zabavit a zaujmout naše děti není tak snadné, jak to vypadá, a byli jsme mile zklamáni. Žákům i učitelům se akce velmi líbila a děti z prvního stupně nám ji trochu záviděly,“ vysvětlil učitel Pavel Vala ze ZŠ a MŠ Suchdol nad Odrou.

Překvapení čekalo také žáky a učitele Základní školy T. G. Masaryka ve Fulneku. „Musím tedy říci, že je to naprostá bomba, a tímto celý tým chválím. Protože to, co Recyklační hlídka dokázala s žáky provést, to se jen tak nevidí. A to mohu říci, že naše škola u většiny učitelů opravdu jede novými nefrontálními metodami. Zkrátka řečeno, utáhli je jako na vařené nudli,“ zmínila koordinátorka ekologické výchovy na škole Jana Víchová.

Recyklační hlídka se na škole zdrží dvě vyučovací hodiny a dětem nabídne soutěže, hry a kvízy, které jim vysvětlí problematiku recyklace a její pozitivní dopad na životní prostředí. Pokud žák či student navíc donese nějaké vysloužilé elektrozařízení, čeká jej hodnotný dárek.

Jedná se o projekt, který navázal na Ukliďme si svět!, v němž je zapojeno přes 200 tisíc žáků z více než 700 základních a středních škol po celé republice. Díky společnému úsilí se za čtyři roky trvání projektu podařilo nasbírat více než 400 tun elektrospotřebičů. V minulém školním roce to přitom bylo přes 206 tun.