Jak dlouho jste ředitelem Základní umělecké školy ve Frenštátě pod Radhoštěm?

Letos to bude devátý rok, tedy od roku 2003.

Jak se k takové práci člověk dostane?

Vlastně to bylo jakoby z hecu kamaráda, který je tady z Frenštátu. My jsme spolu dlouho hráli v cimbálovce a on se od někoho tady ze školy tenkrát dozvěděl, že se chystá konkurz na ředitele. Hecnul mě, ať do toho jdu, abych to zkusil, že by to mohlo být místo, které bych mohl dělat docela dobře. Tak jsem do toho nakonec šel.

Vše klaplo, konkurz jsem vyhrál a za těch devět let jsem zjistil, že je to opravdu báječná práce, která mě zcela naplňuje.

Jak jste vy osobně spojen s hudebním světem?

Jsem hudebník, tedy hlavně houslista. Hraju ale i na klavír a kytaru, což se mi hodí, protože když je potřeba chodit na hospitace a kontrolovat ostatní kantory, tak když člověk ovládá více nástrojů, je to fajn.

Stala se tedy z vašeho koníčku vaše práce?

Určitě ano. Učit hudbu je pro mě radost.

Co posloucháte za hudbu? Je nějaký styl, žánr, který preferujete?

Poslední dobou intenzivně poslouchám jazz, kterému jsem docela propadl. Hudbu mám ale rád jako takovou, od klasiky přes country, pop po cokoliv. Vlastně to tak mít i musím, protože ve Frenštátě hraju ve třech kapelách. Zatímco v jedné hrajeme folklor, máme asi už třináct let kapelu, kde hrajeme všechnu možnou taneční muziku na plesech, svatbách a oslavách, a k tomu jsem asi rok a půl členem jazzové kapely, takže je to zase něco úplně jiného.

Má vaše škola nějakou specialitu, co se týká hudby? Je například zaměřená více na jazz, nebo máte široký záběr?

Přiznám se, že naše škola se na nic až tak nespecializuje. Máme tady úplně všechno. Máme cimbálovku, jazzovou kapelu, odrostly nám dvě kapely, které v současné době začaly hrát svou vlastní muziku, máme taneční orchestry, big band a různá komorní uskupení, od smyčcového po dechové . Takže se dá říci, že na hudebním poli máme obrovský záběr, za což jsem rád.