Jedno z největších novojičínských sídlišť projde v příštích měsících renovací a mělo by tak získat na lukrativnosti. Nedávno proběhly v Loučce první dvě etapy oprav, které znamenaly pro část sídliště předláždění cest a chodníků, novou dešťovou kanalizaci a veřejné osvětlení a především pak parkoviště. „V rámci prvních dvou etap jsme mimo jiné vystavili parkoviště za panelovými domy, směrem do pole,“ upřesnil lokalitu nových parkovacích míst Petr Bittner z odboru obecního podnikání. Celkově již město investovalo do prvních dvou fází regenerace přes dvacet milionů korun.

V podstatě stejná renovace teď čeká i další část sídliště v Loučce. „V rámci realizace tohoto projektu proběhne předlažba chodníků a komunikací v zámkové dlažbě, včetně úprav veřejného osvětlení a dešťové kanalizace,“ přiblížil Bittner a dodal, že tato fáze se bude týkat ulic Na Lani a Jičínská až po ulici Za Korunou.

Regenerace má být ukončena do letošního prosince, avšak výsadba nové zeleně podle Bittnera proběhne až v příštím roce. Celkové náklady na třetí část obnovy sídliště pak vyjdou město na necelých osm milionů korun, včetně čtyř milionové dotace od Ministerstva pro místní rozvoj, kterou Nový Jičín získal v rámci podprogramu „podpora regenerace panelových sídlišť“.

Vysazení zeleně však nebude jedinou akcí, která se v rámci vylepšení sídliště v Loučce, uskuteční až příští rok. Město má totiž v plánu i čtvrtou etapu regenerace, která podle Bittnera zahrnuje bytové domy za restaurací Koruna. „Vojenské bytovky v této části tady stály jako první a určité pozemky a prostory před domy patří právě Ministerstvu obrany,“ uvedl Bittner, který doplnil, že právě kvůli nedořešeným majetkoprávním vztahům se se čtvrtou fází renovace vyčkává. „Momentálně vedeme jednání, komu pozemky připadnou a v okamžiku dořešení situace začneme s opravami i v této lokalitě,“ uzavřel Bittner s tím, že ukončení čtvrté etapy bude znamenat definitivní konec celého procesu regenerace sídliště v Loučce.