Především pro obyvatele celého pooderského regionu je určen nový zpravodaj „Poodří plné příležitosti“, který vydává místní akční skupina. První číslo vyšlo v úterý 11. prosince a hlavním cílem je především informovat občany o nabídce financování projektů z programu Leader. Ten vyhlásilo Ministerstvo zemědělství České republiky a je zaměřen na rozvoj venkova v období let 2007 až 2013.

Zpravodaj bude vycházet dvakrát do roka, vždy v létě a v zimě. „Bude bezplatně distribuován prostřednictvím členských obcí Regionu Poodří a města Studénky,“ sdělil Oldřich Usvald, manažer MAS Regionu Poodří. Akční skupina Regionu Poodří je občanským sdružením, byla založena v roce 2004 a působí na rozloze přes 312 km čtverečních, kde žije téměř třicet pět tisíc obyvatel.

„V rámci činnosti a k rozvoji Poodří byly zpracovány v roce 2008 dva rozvojové dokumenty, kterými je integrována strategie rozvoje území Dveře Poodří dokořán a Strategický plán Leader, Poodří plné příležitosti,“ uvedl Usvald. Zpravodaj bude informovat o zajímavostech z Poodří a sdružení jej využije k prezentaci své činnosti.