Novou, a tedy již současnou podobu obřadní síně navrhl architekt Martin Rosa. „Zbouráním některých příček, výměnou podlahy, instalací ozdobných mříží a zrcadel, renovací dveří a novým vybavením interiéru vznikl na úřadě reprezentativní prostor, který bude sloužit nejen ke svatebním obřadům, ale také k dalším společenským akcím,“ sdělila tisková mluvčí Nového Jičína Marie Machková a upřesnila, že původní podoba obřadní síně pocházela z roku 1967 a její vybavení a uspořádání již bylo zastaralé.

„Návrh architekta Rosy vyniká důrazem na nadčasové dřevěné materiály a zároveň respektováním historického ducha radnice. Rekonstrukce obřadní síně je přelomová v tom, že komise složená z odborníků i zástupců radnice vybírala mezi návrhy tří různých architektů, kteří mezi sebou soupeřili. Výsledek je tak mnohem kvalitnější, než kdyby se zakázka přímo zadala pouze jednomu uchazeči. V budoucnu chceme tímto způsobem postupovat i u dalších staveb,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

V obřadní síní již nově není stupínek pro oddávajícího, to proto, aby bylo možné místnost využít i k jiným typům akcí. Větší stavební zásah je viditelný ve vestibulu. „Architekt prostor obohatil a zvětšil zrušením některých zdí a také došlo ke kompletní rekonstrukci sociálního zařízení a k rozšíření o novou bezbariérovou toaletu,“ doplnil vedoucí organizačního odboru novojičínské radnice Zdeněk Petroš s tím, že obřadní síň i vestibul byly vybaveny kvalitním nábytkem české výroby, za který město zaplatilo 743 tisíc korun.

Rekonstrukce prostor začala vloni v září a v půli května se zde už konaly první svatební obřady, náklady na ni byly 5,325 milionu korun.

To, jak se rekonstrukce podařila, může veřejnost posoudit 10. června od 15 do 17 hodin. V 16 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka za účasti architekta a zástupců radnice.