O rekonstrukci viaduktu se hovoří déle než dva roky. Tajemník městského úřadu Bílovec Jiří Hodic na webových stránkách města připomněl, že město Bílovec započalo okamžitě situaci monitorovat, protože v případě realizace akce hrozí zásadní zhoršení životních podmínek v přilehlé části města.

Push-pully České dráhy objednaly pro trať z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm.
První push-pull pro Frenštát opustil Ostravu, je v Plzni na testech

Záležitostí se intenzivně zabývala rada města a po zahájení řízení o územním rozhodnutí na stavební záměr „Rekonstrukce mostu v km 6,527 trati Studénka – Bílovec“ podalo město Bílovec námitky, přičemž zásadní námitkou bylo výrazné narušení pohody bydlení na území obce Velké Albrechtice a města Bílovec.

Stavební úřad vydal 25. ledna 2021 kladné územní rozhodnutí na výše uvedený záměr. „Proti tomuto rozhodnutí podalo město Bílovec odvolání. O dalším postupu v dané věci bude tedy rozhodovat krajský úřad,“ uvedl Jiří Hodic.

Místo pro průmyslovou zónu

Starostka Bílovce Renata Mikolašová pro Deník doplnila, že obavy z nárůstu dopravy způsobuje skutečnost, že Velké Albrechtice mají v územním plánu vyčleněné místo pro průmyslovou zónu, k místu ale není sjezd z dálnice. Značná část přepravy by se tak přesunula právě na komunikaci vedoucí přes Bílovec.

Takto to vypadalo v 9. týdnu roku 2021 při slunečných dnech na Dvořisku, osadou mezi Odrami a jejich místní částí Dobešov.
PODÍVEJTE SE: Takto krásně je v těchto dnech lidem v osadě Dvořisko u Oder

Proti rekonstrukci je také obec Velké Albrechtice, jejíž starosta Miroslav Chudják loni na podzim na zasedání bíloveckého zasedání zastupitelstva řekl, že se obec nebrání rekonstrukci.

„Z materiálů SŽDC ale vyplývá, že jde o stržení původní historické stavby a nahrazení novým mostem, který má mít dvojnásobné rozměry na výšku i šířku. Tím dojde k otevření tranzitní dopravy pro nákladní automobily, které by projížděly naší obcí i Bílovcem,“ uvedl Miroslav Chudják s tím, že se domnívají, že stavba má ve skutečnosti zpřístupnit zmíněnou průmyslovou zónu.