Nijak veselý není pohled na současnou budovu loutkového divadla v Kopřivnici. Ta už totiž léta chátrá. Přitom je to jedna z nejstarších městských budov, která připomíná historickou minulost města. Postavena byla v roce 1891 pro Ignáce Šustalu mladšího, syna zakladatele kočárkovny. Ten působil v Kopřivnici jako praktický lékař a byl jednou z nejznámějších osobností regionu. Minimálně přes 50 let nyní slouží budova pro loutková představení. Scházejí se v ní dva místní loutkoherecké soubory Rolnička a Schůdky.

„Míváme tam tři až čtyři představení za rok,“ podotkl vedoucí sdružení mladých loutkařů soboru Schůdky František Červenka s tím, že rekonstrukci by budova určitě potřebovala. „Budova má přes sto let a jde to na ní poznat,“ doplnil správce vily Aleš Švondrk. Problémem je především chátrající střecha a mokré sklepy.

Radnice v současnosti čeká na finance. Ty chce získat prostřednictvím dotace z Regionálního operačního programu. „Termín realizace není ještě možné stanovit, neboť závisí na úspěšnosti získání dotace. V případě úspěchu budou další kroky zahájeny okamžitě, avšak v opačném případě se bude muset problémem financování a následné realizace opět zabývat vedení města,“ uvedla mluvčí radnice Lucie Petříčková.

V budově by následně měly najít vyžití nejen stávající loutkoherecké soubory, ale také další organizace města. „Cílem je „živý“ dům plný dětí, mládeže, divadla a souvisejících aktivit,“ dodala Petříčková. Využít přitom chce radnice veškeré místnosti, navíc by objekt měl být bezbariérový a opomenut nezůstane ani přilehlý venkovní prostor.