Přehlídka s výmluvným názvem Řemeslo má zlaté dno, jejímž hlavním mottem je to, že technické obory jsou na vzestupu a na trhu práce je o ně obrovský zájem, má v Kopřivnici již dlouholetou tradici. Ve středu 24. dubna a čtvrtek 25. dubna se uskutečnil již sedmý ročník této akce.

Oba dny patřily žákům základních škol ze širokého okolí, především pak osmákům. Právě ti totiž stojí před rozhodnutím, kam se jejich kroky a budoucnost budou dál ubírat. „Málokdo z nich při svém rozhodování zvolí technický obor a právě proto pak vzniká na trhu práce díra a zaměstnavatelé horko těžko shánějí odborné pracovníky," uvedl zástupce ředitele kopřivnické střední školy Petr Rešl.

Účastníci z řad základních škol i veřejnosti měli na akci možnost zhlédnout ukázky profesí strojírenského, stavebního a elektro oboru. Navíc si práci nástrojářů, zámečníků, obráběčů kovů, programátorů CNC strojů a dalších mohli také na vlastní kůži vyzkoušet, což v mnohých vzbudilo mnohem větší zájem než jen „suchá" prohlídka stánků. „Líbí se mi, že si tady ty věci mohu vyzkoušet a osahat a taky si zasoutěžit. Kdybych se na to jen díval, bylo by to nudné," svěřil se s dojmy jeden z mladých účastníků.