Závod Zátopkova pětka začne v 9.30 hodin, kdy se v prvním běhu představí veteráni nad 50 let a ženy. V 10 hodin si novou atletickou dráhu může otestovat veřejnost. O půl hodiny později je na programu start závodu mužů. V 11.30 bude následovat vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích a slavnostní přestřižení pásky.

Referentka vnějších vztahů kopřivnické radnice Ilona Mazalová sdělila, že investorem rekonstrukce letního stadionu byl Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice. „Čtyřiadvacetimilionovou dotaci získal z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a zbývající částku přes deset milionů zaplatil z dotace od města Kopřivnice. Atletický klub má stadion pronajatý na dobu dvanácti let a po celou dobu bude stadion minimálně dvaceti procenty provozní doby přístupný veřejnosti,“ vedla Ilona Mazalová. 

Vizualizace budoucí podoby centra Kopřivnice.
Dlouhý boj. Kopřivnice zkouší už potřetí vybrat dodavatele na obnovu centra.

Po rekonstrukci je v areálu stadionu běžecký ovál s tartanovým povrchem se šesti drahami a osm drah na sprinterské rovince, uvnitř oválu jsou sektory pro technické disciplíny. Fotbalistům bude sloužit travnaté hřiště s automatickým zavlažováním a kolem běžeckého oválu zůstala také plochá dráha, která má kvůli snížení prašnosti rovněž automatické zavlažování.

Otevření letního stadionu Emila Zátopka mělo mít původně slavnostní ráz. „Tato akce byla z důvodu nepříznivé epidemiologické situaci v Moravskoslezském kraji zrušena. Sportoviště tak budou otevírat jednotlivé sportovní kluby,“ doplnila Ilona Mazalová a upřesnila, že po této sobotě, kdy stadion bude patřit atletům, plánuje 1. srpna otevření plochá dráha a v polovině srpna zahájí svou činnost fotbalisté. 

Kopřivnice. Ilustrační foto.
Lidé v Kopřivnici chtějí zlepšit okolí města