Při rutinní silniční kontrole muž s vysloveným zákazem řízení ujížděl novojičínským policistům. Stalo se tak poté, co autohlídka novojičínských policistů stavěla ve středu 12. dubna ráno na ulici Žilinské v Novém Jičíně Škodu Fabii, kterou se rozhodla zastavit a zkontrolovat.

V té chvíli však řidič automobilu zvýšil rychlost jízdy a pokračoval ke křižovatce k ulici Revoluční, poté odbočil ve směru na obec Bludovice a náhle odbočil vlevo na ulici U Jezu. Policisté se jali vozidlo pronásledovat.

Čápi, ilustrační foto.
Případ postřeleného čápa na Novojičínsku řeší policisté, čáp vyhráno nemá

Když řidič viděl marnost svého počínání, auto zastavil a snažil se utéci. Po pár metrech však byl muži zákona dostižen. Prvotními procesními úkony v něm policisté zjistili 31letého místního občana. „Důslednou lustrací v dostupných evidencích bylo zjištěno a prokázáno, že muž má rozhodnutím Magistrátu města Frýdek-Místek a městských úřadů ve Valašském Meziříčí a v Kopřivnici vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do poloviny ledna roku 2025,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský.

Orientační dechová zkouška u řidiče se zákazem řízení vyzněla negativně, bezdůvodně však odmítl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle a také lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Celá záležitost je nyní v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.