Zatímco dvě komunikace, vedoucí na město Příbor a samotnou Kopřivnici budou zcela zprovozněny a řidiči jedoucí těmito směry již nebudou muset dlouhé minuty čekat na „zelenou“, silnici směr Frenštát pod Radhoštěm čeká úplná uzavírka.

„Počátkem srpna zmizí z nové okružní křižovatky v Lubině semafory a po třech měsících stavebních prací dojde k jejímu zprůjezdnění ve směrech na Kopřivnici, Příbor i Větřkovice,“ potvrdila informaci Lucie Petříčková, tisková mluvčí kopřivnické radnice, jež má stavbu rondelu na starosti. „Řidiči mířící směrem na Frenštát se však ještě budou muset obrnit trpělivostí, neboť úsek silnice I/58 mezi rondelem v Lubině a výjezdem z Průmyslového parku Kopřivnice bude kvůli stavbě obchvatu Příbora zcela uzavřen,“ dodala mluvčí vzápětí.

Úplná uzavírka silnice číslo I/58 bude trvat téměř tři měsíce. „Začátek uzavírky je naplánován na pondělí 2. srpna a trvat bude až do středy 27. října,“ upřesnil Zdeněk Řezníček, zástupce firmy Colas cz, která má stavbu okružní křižovatky na starosti. „Jedná se o úsek vedoucí od odbočky u Tatry až k restauraci Jehlan v Lubině,“ doplnil Řezníček vzápětí. Objízdná trasa, která řidičům jedoucím do sousedního Frenštátu pod Radhoštěm umožní dostat se na místo určení, povede přes ulice Dělnickou a Panskou, tedy skrz kopřivnickou průmyslovou zónu. Ta ale stejně jako křižovatka v Lubině prochází rekonstrukcí.

Přestože v těchto dnech bul dokončen chodník, cyklostezka, autobusové zálivy a veřejné osvětlení, cestu, která se od 2. srpna stane hlavní dopravní tepnou mezi Kopřivnicí a Frenštátem pod radhoštěm ještě čekají dokončovací práce. „Je pravda, že hrubě stavební práce budou budou dokončeny do 2. srpna a to z důvodu, aby tudy mohla od 2. srpna 2010 vést objížďka státní silnice I/58 z Lubiny směrem na Frenštát,“ uvedl Martin Lapčík, vedoucí kopřivnického odboru rozvoje města a pokračoval: „Jak Panskou, tak kruhový objezd v Lubině však ještě čekají dokončovací práce. Ty už by ale jejich průjezdnost neměly ovlivnit.“

Kromě úplné uzavírky na Frenštát čeká řidiče ještě jedna uzavírka částečná. „Ta bude na napojení komunikace ve směru od Vlčovic,“ vysvětlil Řezníček. Objizdná trasa u této uzavírky nebude nutná. Město se rozhodlo dopravu svést do jednoho pruhu a řídit ji světelným signalizačním zařízením „Bude se tam jezdit na světla,“ potvrdil Řezníček. Pokud vše půjde podle plánu, doba trvání částečné uzavírky bude kratší, konkrétní doba trvání je určena od 6. září do 1. října.

Druhá fáze stavby kruhové křižovatky ovlivní i autobusovou dopravu. „Musíme občany Kopřivnice a přilehlých obcí upozornit na to, že kvůli stavbě silnice i/58, obchvat Příbor, bude v době od 2. srpna do konce října odkloněna také autobusová doprava,“ upozornila Petříčková. „Autobusová zastávka Lubina křižovatka bude po celou dobu objížďky přesunuta na zastávku Kopřivnice Erich Jaeger,“ dodala mluvčí s tím, že město žádá občany, aby se řídili přechodným dopravním značením.