Pavlína Gajdušková z odboru rozvoje města kopřivnického městského úřadu uvedla, že se objevily nepředvídatelné okolnosti, které znemožňují dodržení plánovaného harmonogramu.

„Zhotoviteli zkomplikovalo situaci nejen nadprůměrně deštivé počasí a technické problémy, ale také epidemická situace, která se dotkla i jeho zaměstnanců. To je něco, s čím při plánování realizace nikdo z nás nepočítal,“ sdělila Pavlína Gajdušková a upřesnila, že termín dokončení je tak posunutý na 20. listopadu. „Jménem města i zhotovitele se omlouváme všem, koho se toto omezení týká, a žádáme o trpělivost,“ dodala Pavlína Gajdušková.

Tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Macháčková připomněla, že odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší byla letošní největší plánovaná investice města Kopřivnice. Akce začala v březnu a jejím cílem je vybudování kanalizační sítě v délce 12,6 kilometru, na kterou budou připojeny domácnosti s celkovým počtem 1 320 obyvatel.

Na realizaci získalo město dotaci ve výši zhruba 80 milionů korun z Operačního programu Životní prostředí. Vzhledem k tomu, že výkopové práce probíhají mimo jiné v úseku dlouhém tři sta metrů na komunikaci I. třídy I/58, je zde provoz již od 10. srpna řízen semafory. Stavba tak vyvolává časové zdržení v obou směrech na trase od Frenštátu pod Radhoštěm a od Kopřivnice, proto se řidiči těšili na konec října, kdy měly být práce ukončeny,“ doplnila Lucie Macháčková.