Dopravní omezení v úseku mezi mimoúrovňovými křižovatkami Příbor-západ a Příbor-střed potrvá od pátku 9. až do středy 14. dubna. Přesněji, jde o část čtyřproudové silnice ve směru od Nového Jičína mezi prvním sjezdem na příborskou ulici Jičínskou a druhým exitem, při kterém se sjíždí do Skotnice a dále na Mošnov (I/58).

„Dopravní omezení na silnici I/48 si vyžádá výstavba silniční kanalizace a založení nového mostu. Prováděná stavba příborského obchvatu totiž zahrnuje i rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky Příbor-západ tak, aby již odpovídala parametrům rychlostní silnice pro postupnou rekonstrukci celého silničního tahu z Bělotína do Českého Těšína,“ informovala tisková mluvčí Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.

Na co se tedy musí řidiči připravit?

Ti, co pojedou od Frýdku-Místku, sjedou z I/48 na silnici I/58 do centra Příbora a po ulici Jičínské se dostanou zpět na čtyřproudovku. „Ze směru od Nového Jičína bude veškerá doprava svedena na sjezdu Na Borovec přes obec Sedlnice,“ uvedl okresní policejní mluvčí Petr Gřes s tím, že motoristé se zpět na I/48 směrem na Frýdek-Místek dostanou přes Skotnici. Řidiči, jedoucí do Ostravy, odbočí ze stejné objízdné trasy ještě před Skotnicí na Mošnov. „Ze směru od Ostravy na Nový Jičín bude veškerý provoz sveden ze silnice I/58 ve Skotnici na místní komunikaci přes Prchalov,“ doplnil Gřes.

Dopravní značení se začně objevovat na uvedených komunikacích již ve čtvrtek večer, k úplné uzavírce dojde v pátek v sedm hodin ráno. Na plynulost provozu budou dohlížet policejní hlídky.

Tento rok ovšem nepůjde o jediné omezení na této vytížené komunikaci, i když další uzavírku velkého rozsahu Ředitelství silnic a dálnic neplánuje. „Po této úplné uzavírce budou následovat částečné uzavírky na silnici I/48, kdy bude doprava ze stávajících čtyř jízdních pruhů sváděna do dvou zbývajících. Omezení bude probíhat až do 31. prosince letošního roku z důvodu dalších úprav silnice pro rekonstrukci na parametry rychlostní silnice,“ podotkla mluvčí kraje.