Rekonstrukce křižovatky je součástí prací na dostavbě dálnice D48 mezi Příborem a Novým Jičínem. Nejzazším termínem pro opětovné zprovoznění silničního uzlu je 2. listopad 2020. Průjezd křižovatkou bude uzavřen pro všechna vozidla, výjimku budou mít jen vozidla integrovaného záchranného systému (IZS), Správy silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) a autobusové linkové dopravy.

Stavbu nové centrální hasičské stanice včera slavnostně zahájili zastupci novojičínských hasičů, zástupci města, zástupce dodavatele,  Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák a ministr vnitra Jan Hamáček.
OBRAZEM: Novojičínští hasiči budou mít nové zázemí. Popřál jim i ministr Hamáček

Tomáš Hodslavský z odboru dopravy novojičínské radnice sdělil, že pokud bude stavba probíhat bez problémů, bude se finální obrusná vrstva povrchu vozovky pokládat o víkendu 24. až 25. října.

V tom termínu místem ale neprojedou ani vozidla IZS, SSMSK či autobusy. Objízdná trasa od Nového Jičína povede po Suvorovově ulici na silnici I/48, dále na Příbor až k novému kruhovému objezdu, a pak po obchvatu Příbora na Kopřivnici, Závišice, Rybí nebo na Sedlnici a Libhošť.