„Změna pravidel v parkování vychází z koncepce statické dopravy. Výměna parkovacích automatů pak byla nutná, protože ty stávající už byly poruchové a měly zastaralý systém platby. Nyní jde parkování uhradit nejen mincemi, ale i platební kartou nebo přes internetovou službu MPLA,“ řekl starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

Dopravně bezpečnostní akce na Novojičínsku.
Silniční kontroly prokázaly podnapilé řidiče motorových vozidel na Novojičínsku

Konkrétně. Před Mendelovou střední školou v Tyršově ulici a u Komerční banky ve Štefánikově ulici byly instalovány parkovací automaty a za odstavení auta budou muset řidiči platit. Tato změna souvisí s celkovou rekonstrukcí parkovacího systému ve městě, která byla spuštěna 11. srpna. Parkoviště na Revoluční ulici je naopak nově bez poplatku, stejně jako vjezd pro určitý druh vozidel na Masarykovo náměstí.

Nový parkovací systém v Novém Jičín funguje už od 11. srpna. Automaty v Tyršově a ve Štefánikově ulici však budou v provozu až od 1. září.

Premiérové dožínky se konaly v Odrách v sobotu 28. srpna 2021.
VIDEO: Odrami kráčel dožínkový průvod. Poprvé od sametové revoluce

„Tato místa musela být doplněna o nové dopravní značení, které musel schválit silniční správní orgán,“ vysvětlil ředitel Technických služeb Nový Jičín Pavel Tichý. Řidiči za parkování v lokalitách s automaty zaplatí 10 korun za hodinu. Na parkovišti Na Valech jsou první dvě hodiny zdarma, pak každá započatá hodina přijde na 30 korun.

Změna ceníku 

Od 1. října ale bude ceník upraven. Za hodinové odstavení vozu se bude platit 20 korun. Na parkovišti Na Valech zůstane taxa stejná. Parkoviště na ulici Revoluční je už od 11. srpna bez poplatku. Pouze na vyhrazených místech pro návštěvníky pošty je nutné mít parkovací kotouč, neboť je zde 30 minutový limit. Část míst je také vyčleněna pro nájemníky domu číslo 1525 a zdravotně postižené občany.

Zrušeny byly i automaty u vjezdů na Masarykovo náměstí, v ulicích 5. května, Jungmannova a Žerotínova. „Vjezd do centra bude regulovat dopravní značení, které ho umožní pouze cyklistům, vozidlům našich technických služeb, dopravní obsluze do 7,5 tuny hmotnosti a vozidlům s povoleným stáním,“ upřesnil vedoucí odboru správy majetku Kamil Žák