Nedostatek elektrického výkonu pro další rozvoj průmyslové zóny v Kopřivnici. To byl hlavní důvod včerejší jednodenní pracovní návštěvy ministra průmyslu a obchodu Martina Římana (ODS) v Kopřivnici. „Je to problém celé severní Moravy. Ještě před třemi lety nikdo netušil, kolik nových průmyslových podniků se sem nahrne,“ poukázal Říman.

Problém je podle něj v tom, že všechny podniky potřebují poměrně hodně elektřiny a na to nejsou dostatečné přenosové kapacity. „Ne že by bylo málo elektřiny v republice, ale nemůže se sem dostat. Intenzivně na tom pracujeme, nicméně nejdříve v roce 2009 lze vidět nějaký pokrok,“ dodal.
Ministr během své návštěvy Kopřivnice zavítal jak na radnici, tak také do průmyslového parku a zastavil se i v Tatře. Tam jej čekala prohlídka závodu, přičemž hlavní jednání se uskutečnilo ve firmě Bang&Olufsen, kde se sešel s devíti zástupci firem průmyslového parku.

Na dotaz, jestli si myslí, zda je na Novojičínsku dostatek průmyslových zón, jednoznačně neodopověděl. „Zájem firem o to sem jít asi je, takže možná, že dostatek jich ještě není,“ řekl Říman.