„Zatím nervózní nejsem a myslím, že je to i tím, že kolem České Miss jsou hrozně příjemní a pohodoví lidé. I holky jsou fajn a vycházím v pohodě se všemi dívkami. Určitě ta nervozita ale na mě ještě přijde,“ smála se Beáta, jejíž cesta do celostátní soutěže vedla přes vítězství titulu Miss Brno. „Moje agentura v Brně mě přesvědčila, že bych to měla zkusit. A když jsem v Brně vyhrála, tak jsem si řekla, že nic nedám za to, když se přihlásím i do České Miss,“ pokrčila rameny.

Beáta studuje Masarykovu univerzitu v Brně, obor finanční podnikání, což je také oblast, které by se v budoucnu, po skončení kariéry v modelingu, chtěla věnovat. „Nevím, jak dlouho budu pracovat v modelingu, ale byla bych ráda, kdyby moje práce začala v budoucnu plynule směřovat do oblasti finančnictví,“ prozradila své plány. Návod, jak ven z takzvané finanční krize sice nenabídla, ale podle ní je vše důsledkem jednání lidí. „Na začátku krize byly nějaké důvody a problémy, ale ty už teď nejsou. Lidé si tu krizi vlastně vytvořili sami tím, že vybrali peníze, začali šetřit a neutrácejí,“ vysvětlila Beáta.

Ve volném čase Beáta ráda čte, cestuje a sportuje. Teď jí však veškerý čas pohltí příprava na finále České Miss. To se uskuteční poslední den v únoru stejně jako v loňském roce na ruzyňském letišti v Praze. „Od 20. února nás čeká soustředění, kdy budeme nacvičovat už přímo v letištní hale. Kvůli provozu letiště budeme ale zkoušet v noci a ve dne spát. Tak jsem zvědavá, jak budeme na finále vypadat,“ smála se Beáta. Žádné speciální přípravy ale neabsolvuje. „Nechodím do solária a posilovnu nestíhám. Zato mám dost práce a k tomu školu, takže ten shon mi kompenzuje cvičení,“ prozradila štíhlá brunetka.

Beáta v současnosti cestuje mezi Brnem, Prahou a Novým Jičínem. Přítele nemá, což je podle ní částečně i výhoda. „Faktem je, že spousta holek přítele má a nemá to lehké. Pánové musejí chápat, že se najednou o svou přítelkyni dělí. Tak ani není na škodu, že jsem teď sama,“ uvedla. „Zatím jsem nejvíce v Brně, kde mám práce dost. Uvidím, jak se soutěž vyvine,“ nastínila s tím, že své šance na úspěch si netroufá hodnotit. „Lidé mají různý vkus a každému se líbí jiný typ dívek,“ vysvětlila. Co se týče plastické operace, má ve všem jasno. „Pokud má někdo nějaký komplex a ví, že by mu plastika zvedla sebevědomí a pomohla, nevidím důvod, proč na operaci nejít. Já osobně jsem ale se sebou spokojená a myslím, že to nemám zapotřebí,“ dodala s úsměvem Beáta.