„Bookstart, projekt v českém prostředí pojmenovaný S knížkou do života, je mezinárodní iniciativa probíhající asi ve 20 zemích světa, do níž se zapojila také naše knihovna. Knihovny se snaží o to, aby zapojily aktivní rodiče a seznamovaly společně s rodiči ty nejmenší čtenáře s knihou a nevyčerpatelným množstvím příběhů a informací, které nabízí. Cílem je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a jejich představivost a rodičům ukázat, že je velmi důležité a přínosné  trávit společně čas nad knihou s dítětem od nejútlejšího věku,“ vysvětlila vedoucí frenštátské knihovny Edita Golová.

Součástí dárkového setu, který rodiče s dětmi obdrží, bude kromě poukazu na členství pro dítě do 6 let zdarma ve frenštátské knihovně také kniha pro dítě, která zachycuje několik prvních měsíců jeho života, i poukaz na audioknihu. „Pro děti budou připraveny samozřejmě i tradiční věcné dary a následně  CD s fotografiemi ze slavnostního obřadu,“ doplnila mluvčí města Iva Vašendová. Slavnostní aakt se uskuteční dnes od 15 hodin v obřadní síni radnice a zúčastního se 11 děvčat a chlapců. 

Vítání občánků
Rodiče, kteří chtějí, aby jejich miminko bylo slavnostně přivítáno mezi občany města Frenštát pod Radhoštěm, mohou své děti registrovat osobně na recepci městského úřadu, poštou, e-mailem či prostřednictvím datové schránky. Podrobnosti naleznou na www.mufrenstat.cz v informacích odboru vnitřních věcí a školství. Další vítání občánků se bude konat ve středu 25. 9. 2019.