Na nutnost rondelu, který by řešil situaci křížení silnic I/57 ve směru na Opavu a I/58 na Ostravu na konci Fulneku, upozorňuje vedení města již dobrých pět let. Křižovatka je místem častých střetů vozidel. Počátkem roku 2006 tam ve favoritu zemřela matka dvou dětí. Vozidlu, ve kterém jela jako spolujezdkyně, nedal přednost řidič nákladního automobilu.

Problém křižovatky ve Fulneku je ten, že řidič, který jede například od Bruntálu, jede desítky kilometrů po hlavní silnici. Až ve Fulneku jej čeká značka Stůj, dej přednost v jízdě. Obdobná situace je ve směru od Nového Jičína, přes který může přijíždět řidič až od Valašského Meziříčí. „Řidiči změnu přednosti v jízdě často nepostřehnou. Odborníci tvrdí, že se tam projevuje syndrom z dlouhé jízdy po hlavní silnici,“ uvedl již kdysi starosta Fulneku Josef Dubec.
Samotné město již loni investovalo statisíce do úprav kvůli bezpečnosti provozu. Některé nechalo udělat u nákupního střediska, další při vjezdu do Fulneku, kdy z obou stran nechalo nainstalovat orientační měřiče rychlostí. „Provoz ve městě se zvyšuje i v návaznosti na stavbu dálnice. Měřiče určitě pomohly. Auta jedou pomaleji, ale je jich i více,“ uvedl Dubec. Ani měřič, který je umístěný před diskutabilní křižovatkou asi sto metrů ale nezamezil například třem dopravním nehodám v průběhu čtrnácti dnů, které se staly na křižovatce loni v říjnu.

Jako nebezpečnou uznali křižovatku také policisté, představitelé Fulneku již začínali být zoufalí. „Psali jsme na ředitelství silnic a dálnic, na kraj, dokonce i na ministerstvo dopravy, ale pořád nikdo neslyší,“ postěžoval si ještě loni na podzim Dubec. Nyní se snad konečně zablýskalo na lepší časy. Na posledním zasedání zastupitelstva místostarosta Fulneku Jaroslav Štekbauer uvedl, že Ředitelství silnic a dálnic oslovilo Fulnek, zda přispěje 200 tisíc korunami na vybudování chodníků v místě křižovatky. „Takže něco se děje. Podle informací, které máme, by letos měli mít zpracovaný projekt. Nepředpokládáme, že okružní křižovatku tam ještě v tomto roce postaví, ale příští rok už by to snad mělo být.“ Řekl Štekbauer.