V době letních prázdnin, kdy školní lavice zůstávají na dva měsíce osiřelé, probíhají uklízecí práce, malování, ale často i velké opravy. Ty se aktuálně týkají ve městě zejména mateřské školy ve Vančurově ulici, kde probíhá rekonstrukce střechy a krovů.

Elektrikáři mají plné ruce práce pro změnu v základní škole Komenského 68 a práce brzy odstartují i u základní a mateřské školy Dlouhá, kde vzniká nové hřiště.

„V letošním roce pokračujeme hlavně v opravách kanalizace, vodoinstalace a elektroinstalace, kdy se mění nejen rozvody, ale i staré zářivky za svítidla s LED diodami. Například v základní škole Komenského 68 zaplatíme za opravu elektroinstalace a úspornější osvětlení ve druhém podlaží přes dva miliony korun.

V základních školách Jubilejní a Dlouhá se částečně mění vedení otopného systému, který zároveň doplňujeme o termostatické hlavice," uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí odboru školství na novojičínské radnici.

Téměř všichni řemeslnící a stavbaři musí mít své zakázky hotové do konce srpna. „Všechny práce musejí být hotovy do začátku nového školního roku, jen výstavba hřiště skončí o něco později," potvrzuje mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

NOVINKY V KUCHYNI

Na novinky se mohou, kromě dětí a učitelů, těšit v novém školním roce také kuchaři a kuchařky. „Do tří škol, na Jubilejní ulici, Komenského 66 a Komenského 68, budou dodány do školních jídelen nové konvektomaty pro případu jídel. V mateřské škole na Komenského ulici se buduje úplně nová výdejna stravy.

V některých školských zařízeních se také rekonstruují sociální zařízení a šatny," pokračuje Machková.

Již zmiňované školní hřiště na Dlouhé vyjde na jeden a půl milionu korun a stavět se začne příští měsíc. „Musejí se provést terénní úpravy, aby vznikl prostor pro hrací prvky i pro svah na sáňkování," dodala Navrátilová.