Pošmourno, chlad a déšť. To vše si zakusili účastníci rybářské soutěže Bravantický okoun. Ačkoli snaha vytáhnout z vody co největší úlovky byla velká, ryby si postavily hlavu a ne a ne zabrat.

Taktéž účast na závodech kvůli nepříznivému počasí nebyla v takovém počtu, jak si pořadatelé přáli. „Projevilo se to i na účasti diváků i na účasti závodníků. Původně jsme počítali s minimálně čtyřiceti závodníky, ale přišlo jich pouze okolo dvaceti,“ popsal sobotní situaci na březích přehrady v Bravanticích Aleš Javorek, předseda Muškařského klubu Bílovec, spolupracující při této akci s Místní organizací Rybářského svazu Bravantice.

Závod byl výjimečný nejen tím, že se chytal pstruh duhový a okoun, ale také tím, že rybáři používali háčky bez protihrotů. Rybám tak nevznikly větší tržné rány, jak to bývá u háčků s protihroty a rána po vpichu se taktéž lépe hojí. Soutěžící úlovky nezabíjeli, ale pouštěli zpět do vody.

Protože se jednalo o muškařský závod, neviděli diváci sedící postavy v pláštěnce, jak pozorně a nehybně sledují pruty. Naopak, technika muškaření vyžaduje skoro neustálý pohyb. Pruty rybářů s většími navijáky a speciálními vlasci se pohybovaly jako biče v rukou zkušených mravokárců. Bohužel, ani sebevětší úsilí rybářů nestačilo. Ryba prostě nezabrala. „Určitě je to tím počasím. Chytá se hrozně, pořád prší a ryby se drží u dna,“ sdělil zklamaně ale o to více odhodlaně jeden ze soutěžících. Hladinu přehrady doslova bičovali taktéž ligoví rybáři. „Je tady závodník, který chytá první ligu a má šanci chytat republiku. Taktéž jsou zde rybáři z první a druhé ligy a divize,“ doplnil Javorek.

Závod skončil k páté hodině odpolední. Z celkového počtu jednadvaceti soutěžících, jich rybu skutečně vytáhlo na břeh pouze šest. Vítěz Jaroslav Vašák, s třemi ulovenými rybami si odnesl hlavní cenu. Pohár za největšího okouna získal Jan Baroň, jehož úlovek měřil 19,3 centimetru. V poháru žen pak zvítězila Kamila Cieslarová, v celkovém pořadí na šestém místě.