Tradiční listopadová akce s názvem Poodří plné příležitostí aneb Podzimní pooderské rybářské slavnosti proběhne v sobotu 6. listopadu na zámku v Bartošovicích a přilehlém parku.

Na co se všichni příchozí mohou těšit?

„Dojde k otevření muzejní expozice Moravského Kravařska a obce na zámku, předány budou certifikáty Moravské Kravařsko regionální produkt i jejich prezentace těchto produktů,“ informují organizátoři z MAS Regionu Poodří. Od ranních hodin bude možné na vlastní oči vidět v akci rybáře při výlovu rybníku i s následným prodejem ryb. Bartošovický zámek, který bude otevřen od 10.00 do 15.00 hodin, provoní nabídka rybích specialit. Miroslav Hanzelka z Libhoště se zde představí v rámci výstavy obrazů a dřevěných soch, k vidění bude i ukázka malování vánočních ozdob. K dobré náladě zahraje cimbálová skupina Lipka z Ostravy.

Pro zájemce se v sobotu otevírají brány také nedaleké Záchranné stanice pro volně žijící živočichy a centrum ekologické výchovy. První návštěvníci se na prohlídku vydají v 9.30 a poté každou hodinu s tím, že poslední se na okruh stanicí vydají o půl třetí odpoledne.