Prvním z nich je Bezručova vyhlídka, odkud v ideálním sobotním počasí bylo možno vidět kromě Kopřivnice a okolí, také Příbor, Mošnov či Ostravu. Vyhlídka je vysoká 12,9 metru, k horní plošině má 45 schodů.

Od vyhlídky se dá pokračovat po hřebeni Brd, na několika místech se otevírají krásné výhledy.

Výlov rybníka Bezruč, 5. listopadu 2021 v Jistebníku.
PODÍVEJTE SE: Víkendový výlov Bezruče v Jistebníku tradičně přitahuje davy

Cestička se stáčí doprava a po chvíli končí na Rozcestí čarodějnic neboli u Hradního rybníku. Odtud už je jen kousek k dalšímu lákadlu, zřícenině hradu Šostýn. Právě Hradní rybník ho měl částečně ochraňovat.

Počasí v sobotu 7. listopadu 2021 lákalo k výletům. Jedním z cílů turistů byla Lašská naučná stezka v Kopřivnici s Bezručovou vyhlídkou či hradem Šostýn.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Podle autorů textů Lašské naučné stezky se jednalo o nejvýše položený rybník na území dnešního Novojičínska.

Hrad Šostýn sice tvoří jen několik ucelených stěn, zbytky opevnění a hromady kamení, přesto je možné v místě nasát zvláštní atmosféru.

Zámek z 18. století slouží ve Slatině jako obecní úřad a knihovna. Podzim v jeho parčíku doslova čaruje.
OBRAZEM: Park kolem zámku hraběte Malabaile na Novojičínsku obarvil podzim

Na tabuli je možné se dočíst, že gotický hrad Šostýn dal koncem 13. století vystavět Jindřich z Hückenswagenu. Hrad, který později vyhořel, je opředen několika pověstmi. V jeho sutinách se také našla soška Šostýnské Venuše ze slonoviny.

Počasí v sobotu 7. listopadu 2021 lákalo k výletům. Jedním z cílů turistů byla Lašská naučná stezka v Kopřivnici s Bezručovou vyhlídkou či hradem Šostýn.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Na tabulích u hradu je o místě informací mnohem více.

Kdo měl v sobotu chuť, mohl pokračovat na Raškův kámen, další vyhlídku, nebo na Janíkovo sedlo, a odtud třeba až na Červený kámen.

Na hřbitově v Široké Nivě odpočívá hrdina druhé světové války Andrej Šuhaj. Jeho starší bratr vstoupil do historie jako hlavní postava románu Nikola Šuhaj loupežník.
Bratr Nikoly Šuhaje loupežníka byl válečný hrdina a žil na Bruntálsku

Kdo neměl tolik času, mohl sejít od Šostýna zpět k nedalekému koupališti. Tam bylo před polednem parkoviště plné a další turisté přicházeli.