Onou možností je beseda pod názvem „Jak se připravit na půlmaraton?“, na které si zájemci poslechnou rady mistrů republiky v maratonu, dozvědí se, jak se na tréninky připravit, co konkrétně během nich dělat tak, aby byl člověk na závod v rámci svých možností optimálně připraven.

Beseda se uskuteční v pondělí 11. března v 15 hodin v 10. patře kopřivnické radnice. O své zkušenosti se přijde podělit mnohonásobná mistryně ČR v maratonu Petra Pastorová. Běžkyně a trenérka, která má za sebou desítky úspěšně absolvovaných závodů, zájemcům poradí se správnou technikou běhu i nezbytnou regenerací.

Druhým hostem a zkušeným mentorem bude Saša Neuwirth. Známý kopřivnický maratonec nabízí kromě dobrých rad také skupinové tréninky – ty probíhají každé úterý na stadionu Emila Zátopka.

Procházka regionem Poodří.
Krásné Poodří v jarním hávu

„Pokud máte o společnou přípravu s ostatními běžci zájem, doběhněte si kterékoliv úterý v 17 hodin na letní stadion a přidejte se! Lekce jsou bezplatné, kontakt na trenéra je dapo@wo.cz,“ upřesňuje tisková mluvčí města Lucie Macháčková.

Beseda i tréninky jsou samozřejmě určeny nejen těm, kdo si chtějí zaběhnout „Zátopka“. Přijít můžete i v případě, že se připravujete na kratší závod - například na dubnovou RunTour - nebo běháte jen pro zdraví, krásu a radost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Deník/Ivan Pavelek