Nejvíce dobrovolných odchodů z tohoto světa se na území Novojičínska odehrálo v měsíci březnu. Podle informací policie jich bylo pět.

Podobně jako v předchozích letech, i v letošních případech se objevuje vůbec nejčastější způsob ukončení života, a to oběšení. „Vyšetřovali jsme ale také například otravu léky, výfukovými plyny zavedenou hadicí přímo do osobního automobilu, přejetí vlakem či bodnutím nožem," prozradil tiskový mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.

Demonstrativní pokusy

Vzápětí policista připustil, že ze třinácti případů se ne všechny podařilo dokonat. „Máme proto za to, že ne vždy se jednalo o skutečný úmysl skoncovat se životem. Některé z případů měly demonstrativní charakter, kdy chtěli poškození upozornit na svou situaci, kterou nebyli schopni zvládat," uvedl Petr Gřes s tím, že v případě, že se nešťastníky podařilo zachránit, jim byla poskytnuta lékařská, a samozřejmě také psychologická pomoc.

Smutné prvenství v počtu pokusů o sebevraždu zatím drží měsíc březen, kdy se jich odehrálo rovnou pět.

Poslední dva letošní případy se odehrály v dubnu.

Dubnové případy

„Události jsme zaznamenali v období soboty a neděle z 11. na 12. dubna," potvrdil informaci policejní mluvčí a pokračoval: „V prvním případě se devětatřicetiletá žena opakovaně pokusila otrávit léky, rodina ji však našla včas, a tak se ženu podařilo zachránit. Druhý případ, který se stal v Bravanticích, již dobrý konec bohužel neměl. Nešťastný pětačtyřicetiletý muž z Opavska ukončil svůj život otravou výfukovými plyny ve svém automobilu."

Vyšetřování dobrovolných odchodů z toho světa je mnohdy podobné. „Každý jednotlivý případ je policisty prověřován s podezřením z přečinu účasti na sebevraždě. Jakmile nejsou tyto skutečnosti zjištěny a je vyloučena cizí účast, prověřování se ukončuje," dodal policejní mluvčí.