Obhajoba požádala o prodloužení lhůty pro pokračování jednání o uzavření dohody. Dopilovat je zapotřebí způsob náhrady škody a nakládání s majetkem.

Případ spěje k uzavření dohody o vině a trestu. Předseda senátu, který již při listopadovém zahájení procesu dal obhajobě i obžalobě čas na případné uzavření dohody o vině a trestu, v úterý žádosti vyhověl a jednání odročil na polovinu března.

David Sukup pracoval v jedné z fulneckých společností jako hlavní ekonom. Časem ale propadl gamblerství v podobě sázení na sportovní utkání. Státní zástupkyně tvrdí, že v průběhu několika let poměrně rafinovaným způsobem vyvedl z firmy bezmála 300 milionů korun. Část peněz vrátil na účet, přesto společnosti vznikla obrovská škoda, kterou chce nyní uhradit.

David Sukup se ke všem činům v obžalobě přiznal. Se státní zástupkyní se předběžně dohodl na osmiletém trestu ve věznici s ostrahou. Nyní se dojednávají detaily týkající se náhrady škody.

Bez dotací

David Sukup působí ve funkci místopředsedy Fotbalu Fulnek. To byl důvod, proč město Fulnek fotbalovému týmu z důvodu nevyjasněných vztahů ve vedení spolku zatím neposkytlo dotace. Peníze jsou však rezervovány v rozpočtu města a mohou být uvolněny.