„Očekáváme zatím největší účast v krátké historii těchto setkání. Účast přislíbili výrobci hlavolamů z Tábora, Dobroměřic u Loun, Říčan u Prahy, Frenštátu pod Radhoštěm, ze slovenského Zvolena a z Banské Bystrice a také jeden výrobce z Moskvy,“ sdělil organizátor výstavy Dušan Lederer, jenž ve Větřkovicích působí jako starosta obce, a dodal, že ještě jednají s výrobci z Ukrajiny.

Podle Lederera všichni čeští výrobci hlavolamů patří k evropské špičce. Ve Větřkovicích budou k vidění poslední světové novinky hlavolamů z letošního světového setkání, které se uskutečnilo v srpnu v Praze. Pořadatelé proto i letos, stejně jako v uplynulých letech, očekávají stovky návštěvníků z širokého okolí, kteří si rádi vyzkoušejí své myšlení a trpělivost.

Kromě výrobců hlavolamů do Větřkovic přijedou také sběratelé nejrůznějších kuriozit. „Můžeme se tam setkat se sběrateli starých panenek, figurek z Kinder vajíček, pivních tácků a etiket. Přijedou také sběratelé minerálů a starých map a pohlednic z regionu. Součástí výstavy bude také prodejní výstava knih,“ doplnil Lederer a upozornil, že v rámci výstavy se uskuteční také soutěž o Guinessovu knihu rekordů a hlavolamy.