VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Schůze s občany měly často až dramatický průběh

Bílovec-Výškovice - Jako každým rokem navštěvovali zástupci Bílovce místní části. Minulý týden to byla Stará Ves a Bravinné. Vpondělí navštívili vyslanci Bílovce místní část Ohrada a Výškovice. Všude se snažili naslouchat starostem a strastem každodenního života vobci a promluvit omožných řešeních situace.

18.2.2009
SDÍLEJ:

Schůze ve Vyškovicích. Jedním z témat rozpravy byla budoucnost hostince.Foto: Deník/Věra Růčková

Poselstvo města se skládalo ze starostky Bílovce Sylvy Kováčikové, tajemníka Rostislava Musily, vedoucí finančního odboru Marie Fialové, vedoucí odboru životního prostředí a územního plánování Darjy Vavříkové a z pověřeného pracovníka oddělení investic Radoslava Bialíka. Ti všichni odpovídali na otázky kladené občany, případně poskytovali rady. Nejednou však byli tvrdě konfrontováni některými obyvateli, kteří nebyli spokojeni se stavem své obce, či s úkony vykonaných městem.

Poslední pondělní zastávkou pro úředníky byly Výškovice. Schůze se konala v místním kulturním středisku, které taktéž přišlo na přetřes. Předseda osadního výboru Výškovic Miroslav Richter přednesl vyslancům Bílovce problémy, které trápí jeho obec. Jedním z těchto problémů byla i otázka nefungujícího pohostinství. „Chtěli jsme vybrat nového nájemce hospody. Dali jsme na názor lidí, že by to měl být místní. A protože se za adepta na provozovatele postavili ve valné většině, dali jsme mu zelenou,“ uvedl Richter přítomné do situace. „Sliboval, že nám předvede prezentaci podnikatelského záměru, kde se mělo například objevit, že nebude ani jeden den zavírací. Brzy jsme zjistili, že nebude ani jeden den otevírací,“ uzavřel s lehkou ironií předseda. Protože město raději předčasně ukončilo nájemní smlouvu, začalo hledat nového provozovatele zdejšího pohostinství.

Starostka vyzvala Marii Fialovou, aby poreferovala, jaké byly výsledky výběrového řízení. „Přihlásili se čtyři zájemci. Jeden z nich už měl zkušenosti v pohostinství, a tak jsme zjišťovali, jak jejich zařízení fungují. Ostatní v této činnosti nikdy nepracovali. Poprvé jsme dali na vás, na občany co jste chtěli a nevyšlo to. Zvolili jsme tedy zkušeného a prověřeného provozovatele, který ví, do čeho jde a umí se podle toho zařídit,“ informovala Fialová.

Po podání zprávy vyhlásil Richter diskusi. Jako první se přihlásil místní obyvatel, který si svou řeč připravil dopředu na papír a přednesl ji zástupcům města s patřičnou vážností. Jeho zpráva obsahovala, krom citátů Bolka Polívky a Milana Pitkina, i obsah žádosti na provozování nebytových prostor pohostinství ve Výškovicích. Ze zprávy vyplynulo, že obyvatel, který byl několikrát zaměstnán v pohostinství, usiloval o možnost provozovat místní hostinec. Žádost však byla zamítnuta. „Je velký rozdíl být zaměstnancem a zaměstnavatelem. A dneska, v této branži, je velmi obtížné zajistit i administrativně veškerou činnost vztahující se k pohostinství. Pokud člověk v tomhle nemá zkušenosti, může se snadno dostat do velkých dluhů,“ upozornila starostka. „Kdysi jsem poklízel a staral se o osmdesát sviní, bravků, o stovky slepic a tak dále a uživil jsem se tím. Tak si myslím že bych mohl obsluhovat i obyvatele Výškovic,“ oponoval adept na provozovatele. Diskuse skončila v poklidu a oba zúčastnění se dohodli na soukromé konzultaci.

Další schůzka s obyvateli čeká zástupce města ve středu ve Lhotce, a to od půl páté večer a v Lubojatech od půl sedmé.

Autor: Věra Růčková

18.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení