Na území České republiky v těchto dnech probíhá distribuce tiskopisů, jejichž povinné vyplnění poslouží k sečtení lidí, domů a bytů. Ani Novojičínsko není ve sčítání výjimkou.

Protože v letošním roce lze vůbec poprvé v historii sčítání využít k odevzdání daných formulářů také internet, rozhodla se kopřivnická radnice občanům města nabídnou neobvyklou službu. Tou je bezplatné internetové připojení v místní městské knihovně i přímo na radnici, jež bude pro občany k dispozici také o víkendech.

„V těchto dnech navštěvují jednotlivé domácnosti sčítací komisaři, kteří lidem podávají nejen dotazníky, ale také potřebné informace. Podle nich mají být sčítací formuláře vyplněny podle skutečnosti platné v rozhodném okamžiku, kterým je půlnoc z 25. na 26. března. Poté si lidé budou moci vybrat jeden ze tří způsobů, jak formuláře odevzdat. Bude je možné předat nejen přímo sčítacímu komisaři, ale také zaslat prostřednictvím České pošty na náklady Českého statistického úřadu nebo vyplnit elektronicky, a to nejpozději do 14. dubna 2011,“ uvedla kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková. „A právě zájemcům o elektronické vyplnění formulářů poskytne Městský úřad v Kopřivnici od 26. března do 14. dubna bezplatné internetové připojení,“ doplnila mluvčí vzápětí.

Bezplatnou službu bude možno využít hned na dvou místech. Tím prvním bude městská knihovna, jak přímo v Kopřivnici, tak také v jejích pobočkách v Lubině, Vlčovicích a Mniší, druhým místem bude kopřivnická radnice. „Lidé tak budou formuláře moci vyplnit jednak v řádné provozní době, ale také o již zmíněných sobotách a nedělích a to vždy od 8 do 14 hodin,“ dodala Petříčková.