VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení chce řešit nedostatek hřišť pro děti

Tichá - Vzniklo teprve nedávno a už rozjelo několik projektů. O čem je řeč? O novém občanském sdružení Tichánek, které vzniklo, jak už název napovídá, v obci Tichá. Jeho hlavním cílem je zajistit pro děti bezpečné hřiště, kde by mohly trávit volný čas. Tím ale jejich činnost zdaleka nekončí. Více informací o sdružení a jeho cílech sdělila za občanské sdružení Michaela Štefková.

20.2.2012
SDÍLEJ:

MICHAELA ŠTEFKOVÁ. Foto: Archiv/Michaely Štefkové

Jak se to vlastně stalo, že jste založili občanské sdružení? Chybělo vám něco v obci?

Tichá je malá obec, kterou obývá něco okolo 1700 obyvatel. Občanské sdružení Tichánek vzniklo díky spojení rodičů především malých dětí, kteří mají zájem o oživení veřejného života v Tiché. V obci chybí především kvalitní dětské hřiště. I když je zde základní a mateřská škola, takové to stěžejní zázemí s herními prvky zde doposud zcela postrádáme. Založením našeho občanského sdružení se nám otevřely větší možnosti, jak získávat finanční prostředky, zejména můžeme žádat o dotace a granty, jimiž by mohly být financovány různé projekty. Důležitým prvkem je i spolupráce s obecním úřadem, který nám pro náš hlavní cíl, vybudování dětského hřiště, nabídl pozemek v centru naší obce, kde by k realizaci projektu mohlo dojít.

Můžete přiblížit projekty, které byste chtěli realizovat?

Jak jsem již uvedla, hlavním cílem je vybudování multifunkčního hřiště v centru naší obce, včetně místa s různými herními prvky pro děti všech věkových kategorií. Výstavba je rozdělena na tři etapy. První etapa zahrnuje vybudování dětského hřiště s herními prvky, druhá etapa by měla zajistit relax zónu se širším mobiliářem pro všechny věkové kategorie včetně seniorů a třetí etapa pak počítá s víceúčelovým sportovním hřištěm, jež by bylo využíváno i při školní výuce.

Další projekt, a to klub pro rodiče s předškolními dětmi Ticháček, již probíhá. Klub zahájil svou činnost 3. ledna letošního roku a jeho náplní je cvičení a hraní si s dětmi. Velkým povzbuzením je pro nás pravidelná, poměrně hojná účast maminek s dětmi a jejich spokojenost se společně stráveným časem.

Neposledním bodem je pak zlepšení bezpečnosti v dopravě, především pro pěší a cyklisty. Chceme se zasadit o umístění dopravních značek, které upozorňují na obytné zóny, a omezení rychlosti v oblastech, kde je největší koncentrace rodinných domů, a tedy velký pohyb chodců a cyklistů. Rovněž bychom rádi docílili většího zvýraznění přechodů pro chodce a případně i vybudování cyklostezky, která v obci taktéž chybí.

Další projekty budou následovat, ale ty jsou zatím ve fázi příprav.

Na které z těchto projektů se vám podařilo získat dotaci, popřípadě, kde všude jste žádali?

V současné době máme podáno několik žádostí o dotace a čekáme na vyjádření vyhlašovatelů. Již jsme žádali Nadaci VIA a rovněž jsme žádali podporu v programu Nadace ČEZ.

Až se vám podaří realizovat všechny projekty, zanikne sdružení, nebo budete pokračovat dál?

Rozhodně se budeme zasazovat o to, aby tady s námi naše občanské sdružení žilo nadále, a co nejdéle. Je stále mnoho věcí, které je potřeba podporovat a realizovat, je dost problémů, které je potřeba řešit. Věříme, že se nám postupně bude dařit realizovat většinu z vytyčených cílů. Již nyní je nutno si vážit dobrovolného uskupení prozatím 28 členů sdružení, jež se aktivně podílejí a zapojují do našich aktivit.

Autor: Věra Růčková

20.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Jakub Janda
8

Skokan Janda doskočil až do sněmovny, s Plocem se v lavici nepotká

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení