VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení chce řešit nedostatek hřišť pro děti

Tichá - Vzniklo teprve nedávno a už rozjelo několik projektů. O čem je řeč? O novém občanském sdružení Tichánek, které vzniklo, jak už název napovídá, v obci Tichá. Jeho hlavním cílem je zajistit pro děti bezpečné hřiště, kde by mohly trávit volný čas. Tím ale jejich činnost zdaleka nekončí. Více informací o sdružení a jeho cílech sdělila za občanské sdružení Michaela Štefková.

20.2.2012
SDÍLEJ:

MICHAELA ŠTEFKOVÁ. Foto: Archiv/Michaely Štefkové

Jak se to vlastně stalo, že jste založili občanské sdružení? Chybělo vám něco v obci?

Tichá je malá obec, kterou obývá něco okolo 1700 obyvatel. Občanské sdružení Tichánek vzniklo díky spojení rodičů především malých dětí, kteří mají zájem o oživení veřejného života v Tiché. V obci chybí především kvalitní dětské hřiště. I když je zde základní a mateřská škola, takové to stěžejní zázemí s herními prvky zde doposud zcela postrádáme. Založením našeho občanského sdružení se nám otevřely větší možnosti, jak získávat finanční prostředky, zejména můžeme žádat o dotace a granty, jimiž by mohly být financovány různé projekty. Důležitým prvkem je i spolupráce s obecním úřadem, který nám pro náš hlavní cíl, vybudování dětského hřiště, nabídl pozemek v centru naší obce, kde by k realizaci projektu mohlo dojít.

Můžete přiblížit projekty, které byste chtěli realizovat?

Jak jsem již uvedla, hlavním cílem je vybudování multifunkčního hřiště v centru naší obce, včetně místa s různými herními prvky pro děti všech věkových kategorií. Výstavba je rozdělena na tři etapy. První etapa zahrnuje vybudování dětského hřiště s herními prvky, druhá etapa by měla zajistit relax zónu se širším mobiliářem pro všechny věkové kategorie včetně seniorů a třetí etapa pak počítá s víceúčelovým sportovním hřištěm, jež by bylo využíváno i při školní výuce.

Další projekt, a to klub pro rodiče s předškolními dětmi Ticháček, již probíhá. Klub zahájil svou činnost 3. ledna letošního roku a jeho náplní je cvičení a hraní si s dětmi. Velkým povzbuzením je pro nás pravidelná, poměrně hojná účast maminek s dětmi a jejich spokojenost se společně stráveným časem.

Neposledním bodem je pak zlepšení bezpečnosti v dopravě, především pro pěší a cyklisty. Chceme se zasadit o umístění dopravních značek, které upozorňují na obytné zóny, a omezení rychlosti v oblastech, kde je největší koncentrace rodinných domů, a tedy velký pohyb chodců a cyklistů. Rovněž bychom rádi docílili většího zvýraznění přechodů pro chodce a případně i vybudování cyklostezky, která v obci taktéž chybí.

Další projekty budou následovat, ale ty jsou zatím ve fázi příprav.

Na které z těchto projektů se vám podařilo získat dotaci, popřípadě, kde všude jste žádali?

V současné době máme podáno několik žádostí o dotace a čekáme na vyjádření vyhlašovatelů. Již jsme žádali Nadaci VIA a rovněž jsme žádali podporu v programu Nadace ČEZ.

Až se vám podaří realizovat všechny projekty, zanikne sdružení, nebo budete pokračovat dál?

Rozhodně se budeme zasazovat o to, aby tady s námi naše občanské sdružení žilo nadále, a co nejdéle. Je stále mnoho věcí, které je potřeba podporovat a realizovat, je dost problémů, které je potřeba řešit. Věříme, že se nám postupně bude dařit realizovat většinu z vytyčených cílů. Již nyní je nutno si vážit dobrovolného uskupení prozatím 28 členů sdružení, jež se aktivně podílejí a zapojují do našich aktivit.

Autor: Věra Růčková

20.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na sobotu u požáru dvoupatrové budovy v Bravanticích.
6

Při požáru hospodářské budovy v Bravanticích zemřel člověk

Ilustrační foto

Žena z Příboru zatajila svatbu, aby nepřišla o sociální dávky

Sudové víno jen z krabic - omezení, které postihuje vinaře

/FOTOGALERIE/ - Vinotéky už nesmějí stáčet víno ze sudů. Zákon stanoví, že víno mohou stáčet pouze z nádob s jednorázovým uzávěrem. Nerezové sudy tak byly nahrazeny bag-in-boxy, fóliovými sáčky, které jsou umístěny do kartonových krabic. Jejich objem může činit maximálně dvacet litrů.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Přísnější pravidla při měření emisí? Bez problémů!

Nevyhovující benzinové a dieselové motory mají na českých silnicích utrum. Stopku jim vystavila nová pravidla při kontrolách emisí. Stanice je napojena on-line na ministerstvo. Součástí je také pořizování fotek.

Podmínky pro lyžaře se lepší

Nízké teploty a sněžení v posledních dnech zlepšily podmínky ve ski areálech v Beskydech. Některá střediska, která zkraje roku musela zavřít kvůli nedostatku sněhua teplotám nad bodem mrazu, znovu spouští provoz.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>