V té se milovníci pečení „poperou" o nejchutnější buchtu či koláč z libovolného druhu těsta, přísad i náplní. Zájemci, kteří se do soutěže chtějí zapojit, musí vzorek své delikatesy přinést v den konání akce, nejpozději však do 15 hodin, do KIC Sněženka.

„Ke vzorku přiložte také recept, popřípadě paragon na proplacení surovin," poznamenali pořadatelé s tím, že vítány jsou i slané výrobky.

V pálenkovém zápolení se soutěžící utkají v kategoriích slivovice, jablkovice, hruškovice, sněženkovice a ostatní pálenky. Pravidla jsou obdobná jako v prvním případě, soutěžící musí odevzdat vzorek své pálenky o objemu alespoň 0,2 litru do 15 hodin pořadatelům do kulturního centra. Na lahvičce nesmí chybět označení, o jakou pálenku se jedná a jméno soutěžícího. „Vítězové jednotlivých kategorií postupují do Pooderského koštování pálenek v Bartošovicích," doplnili pořadatelé. Akce, na jejímž konání se podílí obec Sedlnice, místní rybářský spolek a klub důchodců, vypukne v 16 hodin a o příjemnou atmosféru se postará cimbálová muzika Radegast.