Na sérii jedenácti zajímavých přednášek se mohou také v letošním roce těšit účastníci již sedmého ročníku Příborské muzejní školy (nejen) pro seniory. Ta se uskuteční od 25. září do 4. prosince.

„Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dovídat se novinky z vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe je základním východiskem muzejní školy,“ informuje Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře, spadající pod Muzeum Novojičínska.

V průběhu školy budou moci zájemci, stejně jako v loňském úspěšném roce, každý týden navštěvovat přednášky zaměřené na zcela nová témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví.

Ilustrační foto.
Dva muži v Příboře napadli třetího. Zaútočili nečekaně, surově a zezadu

„Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním i Muzea Novojičínska,“ vysvětlují organizátoři s tím, že odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí.

Podzimnímu souboru jedenácti přednášek bude patřit každé pondělí již ve zmiňovaném termínu v konferenčním sále Piaristického kláštera, vždy od 9.00 do 14.45 hodin. Závazné přihlášky zaměstnanci muzea budou přijímat v ponděli 4. září od 8.00 do 11.00 hodin. Cena celého cyklu je 300 korun a kapacita je omezená na maximální počet šedesát osob. Přihláška je platná po zaplacení kurzovného.

„V rámci Muzejní školy se bude možné přihlásit na školní výlet do muzea v Metylovicích, prohlédneme si dřevěné kostely v Kunčicích a Sedlišti, Archeopark Chotěbuz a Kotulovu dřevěnku v Havířově,“ připomíná muzeum. Uskuteční se 6. října a jeho cena je 250 korun ( zahrnuje dopravu i vstupy).

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?