Právě 25. října se v zasedací místnosti v desátém patře kopřivnické radnice uskuteční školení pro řidiče seniory.

Starší ročníky se budou školit pod vedením zkušeného lektora Miroslava Marka. Akce spadá do Kopřivnického roku aktivního stárnutí mezigenerační spolupráce. Díky tomuto projektu se senioři ve městě automobilů letos rozhodně nenudí. „V rámci MoSeK, tedy projektu Moudří senioři v Kopřivnici, již měli možnost absolvovat besedy o novinkách v sociální oblasti nebo o energeticky úsporném chování, seminář finanční gramotnosti i přednášku o tom, jak se účinně bránit při napadení," vypočetla uplynulé aktivity tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Ve spolupráci s městskou knihovnou se uskutečnila také mezigenerační výtvarná a literární soutěž a řadu zajímavých přednášek uspořádala také Akademie třetího věku. „Kopřivničtí skauti navíc pro seniory připravili velmi úspěšný kurz základů práce s počítačem a kromě toho vzniká i speciální skautská družina pro mladší seniory, kteří se chtějí podílet na organizaci akcí a zapojovat se do aktivit junáckých oddílů," doplnila Lucie Petříčková s tím, že spousta dříve narozených Kopřivničanů využila rovněž možnost protáhnout svá těla a zúčastnila se turistického Pochodu všech generací, pokračování oblíbených kurzů sebeobrany či vydařeného sportovního dne.

Při účasti na jednotlivých akcích sbírají senioři razítka do speciálních kartiček, které mohou do 31. října odevzdat, a tím se zařadit do slosování o pěkné ceny. Účastníci s největším počtem nasbíraných razítek postoupí do losování o odměnu pro Aktivního seniora 2012. Losování a závěrečné vyhodnocení všech aktivit proběhne na Podzimním večeru pro seniory, který je naplánován na 29. listopad 2012.

Kopřivnický rok aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce probíhá v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 ve spolupráci s městskou knihovnou a místním střediskem Junáka. Vzhledem k rozsáhlosti projektu činí celkové náklady téměř 140 tisíc korun, přičemž zhruba sedmdesát procent této částky pokryje dotace Moravskoslezského kraje.