Kdyby se v sobotu 24. března konal nějaký sociologický průzkum, byla by obec Sedlnice jistě vyhlášena vesnicí s nejvyšším výskytem lidí takzvaně starších ročníků na metr čtvereční.

Ne, že by v Sedlnicích trpěli nulovou porodností nebo odlivem obyvatel v produktivním věku, ale o víkendu tato malá obec patřila seniorům. Důvodem byl sedmý ročník tradičního Regionálního setkání jejich klubů. Starší ročníky se do Sedlnic sjely v sobotu po obědě. Přestože pořadatelé akce, známé široko daleko, oslovili víc jak desítku zařízení, v den konání jich do kulturního centra obce, Sněženky, dorazilo osm. „Ostatní oslovení se omluvili pro nemocnost, komplikace či něco podobného,“ uvedla Lenka Šimurdová, která patřila k hlavním pořadatelům setkání.

Program byl tradičně věnován představení činností zařízení. „Kluby na každém ročníku přehlídky prezentují, čemu se věnují. Program je proto bohatý, účastníci vystupují s pěveckými, tanečními či divadelními čísly,“ prozradila organizátorka Šimurdová. Zvláštnost letošního ročníku byla v propojení průběhu setkání s jedním z místních lokálních televizí. „Ozvláštnili jsme to tím, že jsme to poprvé pojali jako televizní vysílání, které se věnuje přípravám akce, i když setkání bude už v plném proudu probíhat. Moderátor v televizi se tak bude spojovat se speakerem, který je na různých místech a sleduje, co se připravuje. Kluby přitom budou prezentovat svá čísla,“ sdělila Lenka Šimurdová těsně před začátkem.

Všudypřítomná dobrá nálada a pobavené obličeje přítomných svědčily o úspěchu sedmého ročníku setkání. „Jsem tady podruhé a těším se na vystoupení okolních spolků. My budeme tancovat, ale prý uvidíme i nějakou parodickou scénku, tak jsem zvědavá,“ sdělila jedna z účastnic. Nováček, který do Sedlnic zavítal zcela poprvé, také neskrýval svou dobrou náladu. „Je to tady pěkné. Všichni se dobře bavíme. Program máme před sebou, ale když vidím ten elán tady, věřím, že to bude moc pěkné.“

Skutečnost, že kdejaký mladý člověk by mohl vitalitu a energii seniorům navštěvujícím přehlídku závidět, vzápětí potvrdil i starosta obce Sedlnice František Jordánek. Ten svůj prvotní pozdrav ve znění „Pěkný den babičko a dědečku“ vzápětí změnil na „Dobrý den vážené dorostenky, dobrý den vážení dorostenci.“ Vzápětí vysvětlil proč: „Okolí vás vnímá jako babičky nebo dědečky, ale ten, kdo by sem zavítal, by poznal, že se plete. Vaši chuť do života by vám i kdekdo z mladých mohl jen a jen závidět.“