Ve středu 24. ledna převzaly tyto úspěšné absolventky z rukou starostky Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňky Leščišinové pamětní listy.

„Jsem ráda, že v našem městě se podařila zajistit možnost celoživotního vzdělávání pro seniory, která nabízí další zajímavou, aktivní a přínosnou činnost pro Váš osobní rozvoj, a to i v seniorském věku. Velmi si vážím Vás všech studentů, kteří jste úspěšně absolvovali první semestr. Pevně věřím, že čas, který jste studiu věnovali, Vám přinesl mnohé nově získané vědomosti a dovednosti, jež budete moci v budoucnu dále využívat,“ řekla při slavnostním projevu Zdeňka Leščišinová.

Téma studijního programu bylo „Čínská medicína ve vaší zahrádce“ a své znalosti prokázaly studující seniorky úspěšným složením závěrečné semestrální zkoušky. „Studenti pravidelně docházeli na přednášky, vypracovávali společné i samostatné dílčí testy po každé přednášce a nakonec závěrečný test,“ sdělila Edita Golová, vedoucí Městské knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm, v jejichž prostorách byla od 3. října 2017 do 12. prosince 2017 jedenkrát za čtrnáct dní společná výuka seniorů.

Již nyní v knihovně připravují spolu s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, která je garantem studijního programu a organizačním garantem celého studia, nová témata kurzů. „Studijním tématem druhého semestru bude Lidské zdraví,“ nastínila Golová s tím, že do budoucna se zájemci o studium mohou těšit například na kurzy s tématy Dějiny oděvní kultury, Umění renesance v Itálii, České dějiny, Etiketa, Evropské kulturní hodnoty, Lesnictví, Osobní finance a další.

Studium je určené pro seniory a osoby v invalidním důchodu. Úvodní přednáška druhého semestru se uskuteční již v úterý 30. ledna. Za celý kurz zájemci zaplatí 300 korun. „Všechny potřebné informace zájemci získají na webových stránkách knihovny, telefonicky nebo osobně v knihovně,“ doplnila Edita Golová.