Do demolice železobetonového mostu u kostela svatého Martina v Šenově u Nového Jičína se už pustili vojáci. Most se po povodni na několika místech přelomil a byl uzavřen pro vjezd vozidel i pro pěší, což ale někteří lidé nerespektovali. Většinu poničených mostů měla nahradit armáda provizorními mosty, které by na místech měly zůstat až tři roky, než začne výstavba nových mostů.

Již od počátku odmítal toto řešení například starosta Jeseníku nad Odrou Tomáš Machýček, jenž se domnívá, že rozumnější je postavit nový most. „Je to most mezi Blahutovicemi a Polomí, kde to vzalo zároveň asi třicet metrů silnice a provizorní řešení by bylo plýtvání penězi,“ přiblížil rozhodnutí Jeseníku nad Odrou Machýček a vysvětlil, že je lepší udělat vše najednou i se silnicí, než stavět provizorní most a za pár let všechno zase rozkopat.

Také v Šenově u Nového Jičína nechtějí provizorium. „Určitě to nebude provizorní most. Bude tam stát most nový, který bude povodňový, ale už bude udělaný nastálo,“ sdělil starosta Šenova Vladimír Demeter a dodal, že provizorium s sebou nese poměrně velké riziko. „Kolegové si neuvědomují to, že třeba za pět let na nás asi všichni zapomenou a bude se to muset dělat na náklady obce, protože stát na to nebude mít peníze. Teď ještě stát škodu zaplatí, buď v plné výši, nebo částečně. Ale za pět let může říci, že už ten program není a že nemůže pomoci. A obce se budou muset starat samy,“ pokračoval Demeter, jenž prý po zkušenostech příliš nevěří, že stát později zainvestuje výstavby nových mostů.

Se stavbou nového mostu přes Jičínku u kostela by se podle Demetera mohlo začít do dvou měsíců. „Ve středu jsem byl na jednání v Ostravě. Vláda vyhlašuje povodňové programy a vypadá to, že na ministerstvu pro místní rozvoj by se ta pomoc měla objevit. V jaké výši, to zatím netušíme. Dá se ale předpokládat, že krizová finanční situace, která u nás nastala, se zřejmě projeví ještě více. Proto nechceme čekat,“ uzavřel Demeter.