Řeč je o křižovatce u tamní nákupní zóny. Když se stavěla, hovořilo se o tom, že je to jen na dobu dočasnou a že klasickou křižovatku se semafory nahradí křižovatka okružní.

Okružní křižovatku v místě tehdy kvůli plynulosti dopravy požadovalo také město Nový Jičín. „Budeme usilovat o to, aby byl semafor v co nejkratší době nahrazen okružní křižovatkou, aby nebyla narušena plynulost provozu na průtahu městem," řekl tenkrát starosta Nového Jičína Břetislav Gelnar. Jenže vzhledem k tomu, že místo je na území Šenova, nemohl Nový Jičín rozhodnutí stejně zvrátit. A semafory už pravděpodobně nikdo neodstraní.

Rondel nebude

„Ředitelství silnic a dálnic upustilo od záměru udělat okružní křižovatku, která měla mít oválný tvar, takže to, co je dnes provizoriem, už jím vlastně není. Podle informací, které mám, to tak zůstane nastálo," uvedl pro Deník Karel Třetina, starosta Šenova u Nového Jičína, a doplnil, že při současné situaci lidé v tom místě nemohou přecházet z jedné strany silnice na druhou. „Jednou z priorit pro letošní rok je vybudování přechodu pro chodce v této lokalitě. Jsme ve stadiu projektového zpracování přechodu a hledání prostředků, protože dnes je jeden přechod řádově půl milionu korun," dodal šenovský starosta.

Za minimálně stejně důležitý považuje Karel Třetina přechod pro chodce u kostela v Šenově u Nového Jičína. „Tam každý den přechází silnici tak dvacítka dětí z nedalekých rodinných domků. Jezdí se tam rychle, je to široké a trochu mě z toho mrazí. Nerad bych, aby se něco stalo," řekl Karel Třetina.

Na tento přechod už má obec zpracován projekt a zkouší získat dotaci. „Když nedostaneme dotaci, uděláme to ze svého," podotkl starosta, jenž by byl nejraději, kdyby se jednalo o přechod se semaforem, na němž trvale svítí červená. „Řidič vidí červenou už z dálky, přirozeně zpravidla sníží rychlost, a jakmile rychlost klesne na povolenou, semafor mu dá zelenou," přiblížil dnes již běžně využívaný systém Karel Třetina s tím, že postavit něco není problém. Mnohem více práce je podle něj s administrativou kolem toho.