VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šenovští se již brzy dočkají nového mostu

Šenov u Nového Jičína - V červenci 2009 se po bleskové povodni pustili vojáci do demolice železobetonového mostu u kostela svatého Martina v Šenově u Nového Jičína. Dnes roste na stejném místě most nový a odolnější.

27.7.2010
SDÍLEJ:

Stavba nové mostu u kostela svatého Martina v Šenově u Nového Jičína.Foto: Archiv/Deník

STAV PO ROCE

Po loňské živelné pohromě zůstal důležitý most přes řeku Jičínku přelomený na několika místech a jeho sejmutí bylo nevyhnutelné. Většinu poničených mostů měla nahradit armáda stavbami provizorními, a to až na dobu tří let. Nejen starosta Šenova Vladimír Demeter tuto možnost s díkem odmítl. Měl totiž obavy, že po letech by na nové mosty nikdo nepřispěl a musely by se zaplatit z obecní kasy. Navíc, jak dnes starosta dodává, i provizorní řešení by si vyžádalo nemalé finance. „Je pravdou, že by nám armáda účtovala nájemné až po roce, ale při samotné likvidaci mostu bychom ho museli sundat, zakonzervovat, naložit a dovézt do Čech. To všechno by nás stálo nějakých tři sta až čtyři sta tisíc a na to by nám nikdo nedal ani korunu,“ přiznal Vladimír Demeter.

Po roce místo za šenovským kostelem svatého Martina opět obsadily těžké stroje a započalo se zde s výstavbou nového mostu. Pracovat se mělo původně o měsíc dříve, ovšem start pozdržel občan, který požádal stavební úřad, aby se mohl stát účastníkem řízení. Pokud půjde vše podle harmonogramu, první vozidla se po šestadvacetimetrovém mostě projedou do konce září. „Momentálně se připravují pilíře, na kterých bude mostní konstrukce stát,“ řekl Demeter. Ty jsou dělané z betonu, který musí několik týdnů až měsíců zrát. Stavbaři koryto řeky neopustí ani po zprovoznění nového mostu. „Dále se bude pokračovat na opěrných zdech a dokončovacích pracích,“ doplnil starosta.

Rozpočet na výstavbu téměř třicetimetrového mostu je 15,5 milionu korun a je kompletně hrazen z dotací. Oproti tomu starému je tento již povodňový a nebude mít žádný pilíř, který by fungoval jako hráz pro naplaveniny. V Šenově se aktuálně rekonstruují i další poničené lávky a chodníky a jejich opravy by měly být dokončeny v příštím měsíci.

Autor: Adam Knesl

27.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení