VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Série zkoušek má ověřit funkčnost kanalizační sítě

Novojičínsko - Práce na dokončení kanalizační sítě pokračují podle stanoveného harmonogramu. Aktuálně probíhá řada technických zkoušek.

2.8.2012
SDÍLEJ:

Kopřivnice uvolnila peníze na opravy cest. Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Až na kopřivnickou místní část Lubina, kde jsou hotovy tři čtvrtiny kanalizační sítě, je v ostatních obcích v rámci Svazku obcí regionu Novojičínska položeno téměř sto procent potrubí. Projekt postupuje podle plánu, i když v závěru června a v červenci způsobily silné bouřky a přívalové lijáky krátkodobé omezení prací.

„V současné době probíhá řada technických zkoušek, které mají ověřit bezchybnou funkčnost nového systému. Mezi ně patří především tlakové a kamerové zkoušky. Kontrolní prohlídky domovních přípojek realizuje budoucí provozovatel, společnost Severomoravské vodovody a kanalizace," informovala mluvčí svazku Simona Součková. Při tlakových zkouškách se kontroluje propustnost potrubí a potvrzuje se těsnost kanalizace. „Během kamerových zkoušek se vkládá do potrubí dálkově ovládaná digitální kamera, která projíždí stokou a provádí videozáznam vnitřního povrchu potrubí a jeho jednotlivých spojů. Tím se sleduje, zda nedochází k pronikání spodní balastní vody do potrubí nebo není-li potrubí například poškozené kamenem," popsal revize správce stavby Petr Závadský.

V Lubině odstartují v nejbližších dnech práce na protlacích pod komunikacemi. Dobrou zprávou pro místní obyvatele je, že kopřivnické zastupitelstvo uvolnilo téměř šest milionů korun na kompletní opravu cest dotčených výstavbou kanalizace. „Děláme vše pro to, aby se stavba úspěšně dokončila. Situace je u nás složitější, protože ve městě probíhají další investiční akce, které zhoršují komfort obyvatel," řekl místostarosta Jaroslav Šula.

Vedle toho v Životicích u Nového Jičína bylo v červnu položeno o více jak sto metrů kanalizačního potrubí méně, než bylo v plánu. Důvodem je zhoršené geologické podloží zvýšené množství skalních hornin. „ Práce nebyly přívalovými dešti nijak výrazně zkomplikovány, došlo pouze ke krátkodobému přerušení prací. Nyní se řídíme podle aktualizovaného harmonogramu, v němž je skluz prací vyrovnán," ubezpečil za technický dozor Miroslav Bernátek.

Dále práce intenzivně probíhají také v Mořkově a v novojičínských částech Loučka a Žilina. Na novou kanalizační síť bude připojeno téměř pět tisíc lidí.

Autor: Adam Knesl

2.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT