Návštěvníci se mohou těšit na desítky hodin přednášek, diskuze, soutěže, filmové projekcí, herní turnaje, zábavný kabaret, ale třeba i netradiční výtvarný happening. Na své si přijdou především vyznavači fenoménu Star Wars (Hvězdné války), kterým je věnována samostatná programová linie. Celý víkend připravují svůj program také fanoušci legendárního Star Treku.

Opomenut nezůstane Harry Potter a další fenomény fantastických světů. Svou samostatnou linii budou mít na KoprConu už počtvrté za sebou PRG hry a chybět nebude mnohahodinový program pro vyznavače typické japonské animace manga. Odreagování bude nabízet populární taneční hra Dance Dance Revolution a spoustu zábavy účastníci zažijí také s hrami na konzoli Nintendo Wii.

KoprCon nabídne také možnost setkání se zajímavými hosty. O mimozemských civilizacích pohovoří ostravský záhadolog, cestovatel a publicista Arnošt Vašíček, autor knižní trilogie Planeta záhad či televizního seriálu Strážce duší. Hosty budou také členové 501 – sdružení fanoušků Star Wars v imperiálních kostýmech.

Vzhledem k tomu, že se akce koná o prvním adventním víkendu, je předvánočně laděný i program conu. Na účastníky čeká například výtvarný happening, v rámci kterého budou mít možnost vyzdobit perníkové siluety hlav svých oblíbených hrdinů ze Star Wars.