Definitivní tečkou za desítkou tanečních akcí se stal, ostatně jako každý rok, vyhlášený Muzikantský ples. „Na tomhle plese jsme už asi po páté a musím říct, že se stejně jako na předchozích ročnících výborně bavíme,“ sdělila své dojmy z plesu jedna z návštěvnic. „Je tady velké množství kapel, moc se nám líbí, že si můžeme zatancovat nejen klasické plesové tance, ale taky zajít na diskotéku, zatancovat si na cimbálovou nebo třeba poslechnout jazzové vystoupení místního studentského big bandu,“ dodala.

O tom, že Muzikantský ples dostál svému názvu všechny přítomné přesvědčil přichystaný program. Na dvou podiích hlavního sálu se vystřídalo několik známých kopřivnických kapel. Těm, kterým se nechtělo tancovat polku, valčík a nebo country tance, pak vyšli pořadatelé vstříc a připravili pro ně ve vedlejších sálech a zákoutích kulturáku cimbálovou, jazzové vystoupení nebo karaoke. „Zatím jsme z tohoto plesu moc nadšení. Přijeli jsme na něj poprvé a moc nás překvapil bohatý program,“ řekl návštěvník, který do Kopřivnice přijel z Frenštátu pod Radhoštěm a pokračoval: „Kdybych měl říct, co se mě osobně se zatím líbí nejvíc, tak je to cimbálovka a big band u kina. Na ně tancujeme nejčastěji.“

A protože nohy po tancování bolely bez výjimky všechny přítomné, dámy i pánové mohli u svých stolů spočinout při doprovodném programu. K vidění bylo několik tanečních vystoupení, od orientálních tanců, přes break dance až po vystoupení moderní. Asi největší úspěch u diváků sklidila výborná kopřivnická taneční skupina Dream, se svým tanečním vystoupením na hudbu popového krále Michaela Jacksona. „Musíme říct, že vystoupení na Jacksona se nám líbilo ze všech nejvíc. Měli nejen skvěle namíchanou hudbu, ale i dobrou choreografii. A u jejich hlavního tanečníka je vidět, že tanec má fakt v krvi, byl výborný,“ svěřily se se svými dojmy z tanečního čísla dvě z přítomných dam. Zlatým hřebem večera se pak stalo vystoupení revivalové skupiny, která po půlnoci velký sál roztančila a rozjásala na hity oblíbené české kapely Kabát.