Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice u Sirkových lázní není silnice. Díry opravily obce

Cesta mezi Novým Jičínem a obcí Rybí je o něco sjízdnější. Z vozovky zmizely nejhorší výtluky a v budoucnu by ji měl převzít kraj. Jen tak brzy to asi ale nebude.

9.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Kucej Miroslav

Kdo si myslí, že tolik propíraná silnice se dočkala krásného hladkého asfaltu a cesta po ní připomíná bezstarostnou jízdu po krásné krajině novojičínské, krutě se mýlí. Ne samozřejmě pokud jde o přírodní krásy našeho regionu, ale co se týká stavu silnice „nikoho".

Naštěstí však zmizely aspoň nejhorší pasti na řidiče a jízda zde je o něco bezpečnější, a zejména pro vozidla šetrnější.

„Vyfrézování výtluků, vyplnění zhutněným asfaltovým betonem a ošetření prasklin spojovacím postřikem přišlo na 169 400 korun. Oprava sice není stoprocentní, ale řidiči už nemusejí kličkovat mezi dírami a nehrozí poškození aut ani kolizní situace," řekl místostarosta Nového Jičína Pavel Rozbroj.

Základní oprava

Na samotnou práci si obce najaly Správu silnic Moravskoslezského kraje a její mluvčí Šárka Vlčková, potvrdila, že se jednalo o základní opravu. „Dělali jsme vysprávky a bylo to vyloženě tak, aby ta cesta byla sjízdná."

Debata o vlastnictví frekventované vozovky se vleče už řadu let, zatímco její stav je každým měsícem horší. Leží v katastrálním území tří obcí a aspoň ty se rozhodly, že se na nejnutnější opravy složí.

Rozšíření a nový asfalt

„U komunikace, která navazuje na novojičínskou ulici Hřbitovní a vede až ke křížení se silnicí II. třídy číslo 482, se nepodařilo dohledat vlastníka. Stát i kraj rekonstrukci financovat odmítly, proto se dohodly tři obce, jejichž katastrálním územím cesta vede, a silnici opravily společně. Rybí přispělo částkou 100 tisíc korun, Šenov u Nového Jičína zaplatil 50 tisíc korun a Nový Jičín uhradil 19 400 korun," potvrdila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

V létě se alespoň jedna část silnice dočkala rozšíření a nového asfaltu, a to v důsledku otevření nové výrobní haly v průmyslové zóně za novojičínským hřbitovem.

„Odbor dopravy umístil k výjezdům z průmyslového areálu značky, které těžkým automobilům zakazují odbočit na Rybí a směrují je na souběžnou čtyřproudovou silnici," zdůraznila mluvčí města Machková.

V budoucnu by se měli většího komfortu dočkat i lidé, jež do průmyslové zóny dojíždějí městskou hromadnou dopravou, což potvrzují slova Michaely Mrklovské z odboru majetku, rozvoje a investic: „Kvůli bezpečnosti občanů a dostupnosti lokality jsme tu vybudovali dvě nové autobusové zastávky a chodník. Zatím jde o provizorní řešení. V příštím roce budou zastávky posunuty, doplněny přístřešky a až od ulice Propojovací k nim povede nový chodník s novým veřejným osvětlením."

Převezme komunikaci Moravskoslezský kraj?
Vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Ivo Midas odpovídá na otázku Deníku, kdo je vlastníkem silnice a zda ji hodlá v budoucnu převzít Moravskoslezský kraj:

Tato komunikace není silnice a ani není majetkem kraje. Jedná se o komunikaci vybudovanou v 70. letech minulého století československým státem v rámci rekonstrukce silnice I/48, většinu pozemků zde také vlastní český stát.

Převzetí této komunikace do majetku Moravskoslezského kraje a její zařazení do silniční sítě silnic II. a III. třídy je záměrem kraje, jedná se však o záměr perspektivní v souvislosti s koncepčním uspořádáním silniční sítě po realizaci stavby rychlostní silnice R48 MÚK Bělotín Rybí, kdy se předpokládá přechod současného režimu silnice č. I/48 do dálničního provozu.

Moravskoslezský kraj při takových modernizacích komunikace doprovodné přebírá a pečuje pak o ně. Podmínkou pro přebírání komunikací krajem je majetkoprávní vypořádání nemovitostí, zejména přesná identifikace, vypořádání závazků z minulosti a řádný stavebnětechnický stav.

Autor: Adam Knesl

9.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení