Policejní mluvčí René Černohorský sdělil, že v přesně nezjištěné době mezi 9. hodinou 15. hodinou 14. srpna doposud neznámý pachatel v prostoru rekonstruovaného úseku silnice D48 odcizil ze zdejšího staveniště volně odložený vibrační pěch. „Tím poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši dvacet tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí.

K další krádeži došlo zřejmě nedlouho poté. René Černohorský uvedl, že v blíže neustanovené době mezi 18. hodinou 14. srpna a 10. hodinou 15. srpna.

Ilustrační foto.
Kandidátky komunistů a sociálních demokratů někde na Novojičínsku nejsou

„Doposud neznámý pachatel spáchal na silnici čísla I/48 ve směru z Hranic na Nový Jičín přečin krádeže tím, že v místě sjezdu na obec Starý Jičín, část Palačov, se vloupal do zde instalovaného volně ležícího uzamčeného plechového boxu, ze kterého odcizil dvanáctivoltový akumulátor značky Varta Professional. Tento akumulátor sloužil jako napájení pro zdejší výstražné dopravní panely,“ doplnil René černohorský a dodal, že brněnské poškozené společnosti tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 5 tisíc korun. Oběma případy se zabývají policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně.

Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění pachatele či pachatelů nebo k nálezu odcizených věci, lze kdykoli telefonicky sdělit, a to i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.