Na Skalkách lidé naleznou možnost jak aktivního, tak pasivního odpočinku. „Chodíme sem s manželkou a psem především proto, že je to příjemná procházka a nahoře si můžu dát pivo,“ prozradil pan František z Nového Jičína. „Já tady pak chodím s vnoučaty, protože je tady nové dětské hřiště a ony se tady vždycky vydovádějí,“ doplnila jeho choť Zdenka. Mladší generace pak jistě ocení několik kulturních akcí, které se zde především v letních měsících konají.

Skalky jsou vhodně také svými ubytovacími kapacitami buď přímo v penzionu, případně pro školní družiny v chatové osadě.
Sportovně rekreační areál Skalky se nachází v přírodním parku Podbeskydí. Tento přírodní park má rozlohu 125 kilometrů čtverečních a byl zřízen v roce 1994 na území okresu Nový Jičín v nejpozoruhodnější části Podradhošťské pahorkatiny. Na území tohoto přírodního parku se nachází Naučná vlastivěná stezka Františka Palackého.

V blízkém okolí si mohou turisté prohlédnout přírodní amfiteatr Kamenné divadlo, oční studánku, přírodní přehradní nádrž „Čerťák“ s písčitými i travnatými plážemi, kde je možnost rybaření, houbaření, pěší turistiky i cykloturistiky. Rozhled do okolí pak nabízí kopec Svinec.