Lyžařský klub Svinec Nový Jičín měl ještě ve středu 4. ledna dopoledne na webových stránkách upozornění, že kvůli oblevě je areál uzavřen pro veřejnost do pátku 6. ledna. Vladimír Seifert z tohoto lyžařského klubu pro Deník uvedl, že datum v upozornění budou měnit a posunou ho alespoň o týden.

Čerpací stanice L-Gas v Kopřivnici-Lubině, 2.ledna 2023.
Nový rok zahýbal i s cenami v MS kraji: benzin klesl až na 33,90 za litr

„Obleva pokračuje, takže musíme přerušení prodloužit a počkat, až přijde ochlazení. Pak nám budou stačit tak dva dny na dosněžení a zase to budeme moci pustit,“ věří Vladimír Seifert s tím, že snad okolo 20. ledna by se už zase mohlo lyžovat.

Podobně jsou na tom v lyžařském areálu Heiparku v Tošovicích u Oder. I když tam na hlavní sjezdovce ve středu kolem poledne rozhrnovali sníh, Šárka Martínková z Heiparku konstatovala, že lyžovat se tak brzy nebude. „Včera jsme zastavili provoz a čekáme, až přijde nějaké ochlazení. Určitě chceme zasněžovat a provoz sjezdovek obnovit,“ sdělila s tím, že moc dlouho se zatím nelyžovalo.

„Ještě v pondělí byl normální provoz, v úterý už jen dopoledne odjel malý lyžáček a museli jsme provoz ukončit,“ poznamenala Šárka Martínková a dodala, že sníh se tratil před očima. Pokud přijde ochlazení, jak slibují meteorologové, provoz sjezdovek v Heiparku by mohl být obnovený ve třetím lednovém týdnu.

Václav Altrichter v roce 2017 v ostravské katedrále s biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem.
Farář terorizovaný StB v Kopřivnici zemřel při silvestrovské mši v klášteře

Třetí lyžařský areál na Novojičínsku, kterým je Lyžařský areál Červený kámen v Kopřivnici letos provoz nezahájil a ani nezahájí. „Letos je areál mimo provoz, protože máme problémy s vlekem. Informace, že jsme mimo provoz, je i na webových stránkách Správy sportovišť Kopřivnice,“ řekl pro Deník pracovník kopřivnické správy sportovišť.