Student oktávy B Gymnázia Ostrava-Hrabůvka Jan Bulušek seděl loni 8. srpna ve vlaku, na který spadl ve Studénce most. Přišel o obě nohy. Jeho kamarádi i učitelé od té doby dělají všechno pro to, aby se mohl vrátit zpátky do školy a odmaturovat. Na podzim pro něj uspořádali dobročinný koncert, na němž vystoupil i písničkář Jaromír Nohavica, zorganizovali sbírku, zařídili chlapci individuální studijní plán. Vedení školy vyjednalo na krajském úřadu dvouapůlmilionovou dotaci, aby se mohly v budově školy provést stavební úpravy. Aby mohl dostudovat nejen Honza, ale aby se tu v budoucnu mohli vzdělávat i další tělesně handicapovaní mladí lidé.

„Stavební práce zdržela zima, ale uvnitř se upravuje sociální zařízení, postaveny jsou i základy výtahu. Jakmile se oteplí, začne se pracovat na bezbariérovém vstupu do budovy,“ uvedl ředitel gymnázia Josef Svrčina. Předpokládá, že vše bude pro Honzu připraveno nejpozději začátkem dubna.

Zraněný mladík ještě stále leží v nemocnici. Jeho stav je podle otce Jiřího už stabilizovaný, Vánoce strávil doma. Zvládl i početnou návštěvu svých spolužáků. I díky jejich pomoci může „dálkově“ studovat na nemocničním lůžku.

„Má individuální studijní plán, učitelé a spolužáci mu posílají potřebné informace přes internet, navštěvují ho. Profesoři ho jezdí do nemocnice pravidelně zkoušet. Honza je dobrý student, pololetí ukončil s vyznamenáním,“ chválil Svrčina.