Páteční odpoledne v prostorách jídelny základní školy patřilo tedy zejména dětem. „Akci organizuji učitelky z nižšího stupně. Pro děti jsou připraveny zábavné, ale i poučné soutěže a hry. Už to děláme asi čtvrtým rokem a je to velmi oblíbené,“ sdělila ředitelka školy Vilma Klevarová.

O tom, že párty slavila úspěch, svědčila i účast na ní. Jídelnou se pohybovalo, výskalo a tančilo asi sto malých i větších žáčků. „Jsem tady každý rok a moc se mi tu líbí, můžu tančit, je to fajn,“ svěřilo se asi devítileté děvčátko jménem Míša, a vcukuletu bylo zase ve víru zábavy.

Nejen, že se děti mohly pochlubit svými jablečnými chuťovkami, ale společně s rodiči ztvárnili svou představu o skřítkovi Podzimníčkovi ze všeho, co podzimní zahrada nabídla. „Minule to byla soutěž o nejlépe nazdobenou podzimní botu, klobouk a tak dále,“ dodala Klevarová.

Jablkové koláče, věnečky, jednohubky a řezy dotvářely podzimní atmosféru v jídelně. Ihned po začátku akce, učitelky rozdaly přinesené dobroty mezi návštěvníky, kteří pak hodnotili vzhled a chuť. Nutno dodat, že jednočlenné deníkovské porotě zachutnaly nejvíce sladké jednohubky na křehkém bílém pečivu.

Každý z malých účastníků soutěže pak obdržel lízátko a ti nejlepší pak praktické dárky. Zábava pokračovala tancem a živou konverzací do večerních hodin.