VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci poznávají region, v němž žijí

Nový Jičín – Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide… a Krása lidové architektury, tak se jmenovaly výukové programy, jichž se zúčastnili žáci pátých tříd ZŠ Komenského 68 v Novém Jičíně.

28.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Adam Knesl

Páťáci byli prvními, kdo si vyzkoušeli nové formy výuky zaměřené na vzdělávací oblast Člověk a jeho svět na 1. stupni základní školy v rámci projektu Místo, kde žijeme. „Je to zkrácený název projektu nazvaného Poznáním k udržitelnému rozvoji regionu, jenž je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR,“ sdělila Jitka Žáková, učitelka na 1. stupni ZŠ Komenského 68 a doplnila, že škola tak zahájila tříleté období, kdy budou mnohé aktivity žáků 1. stupně naší školy financovány z Evropského sociálního fondu EU prostřednictvím projektu.

Výukové programy Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide … a Krása lidové architektury připravil Jaromír Polášek z Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku. „Záměrem projektu je seznamovat žáky se světem, který je bezprostředně obklopuje, tudíž s regionem Novojičínska, s jeho historií i současností, s jeho zajímavostmi i s přírodní charakteristikou. Do projektu se zapojí všichni žáci prvního stupně tak, že se budou aktivně účastnit výuky prostřednictvím interaktivních metod a budou mít možnost pracovat s moderními výukovými pomůckami, s PC a multimédii ve výuce,“ přiblížila náplň Žáková.

Žáci rovněž budou mít možnost pracovat s výukovými materiály a pomůckami týkajícími se reálného prostředí regionu, což je jim bližší a snáze pochopitelné. Zúčastní se exkurzí, pobytů a ekologických programů v přírodě, které pro ně připraví pedagogové na 1. stupni školy. „Pro výuku žáků bude zakoupena prezentační technika do každé třídy, budou vyrobeny mapy, přizpůsobené pro mladší školní věk, různé pracovní listy do vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět. Na žáky čekají exkurze do okolí Nového Jičína i na jižní Moravu a týdenní pobyty v přírodě, zaměřené na ekologickou výchovu,“ uzavřela Žáková.

Autor: Ivan Pavelek

28.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT