Tuto možnost využívají především rodiče, jež nemají pro své děti zajištěné hlídání. Velkou výhodou příměstských táborů je jejich menší finanční zátěž rodinného rozpočtu, přitom je pro děti připraven pestrý program a je o ně postaráno po všech stránkách. Již v první prázdninový den vyrazili školáci za novými zážitky do Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně. „Hned první den prázdnin se prohlédli služebnu městské policie a poté vyráběli keramiku. Mezi tím sledovali pohádky a chystali se na výlety,“ sdělil mluvčí novojičínské radnice Josef Gabzdyl. Jednou z účastnic příměstského tábora je také Nicola Miková z Bernartic nad Odrou: „Doma nemám hlídání, tak jsem tady. Baví mě to, nejvíce se mi zatím líbil kamerový systém. To bylo zajímavé,“ přiznala.

Příměstské tábory se o děti postarají v čase, kdy jsou rodiče v zaměstnání. Stačí, aby je do Fokusu přivezli každý všední den před osmou hodinou a je o ně postaráno až do čtyř odpoledne. „Tento turnus potrvá do konce týdne. Ještě plánujeme například návštěvy hasičů a záchranářů, určitě půjdeme i na výlety na Skalky nebo na Svinec,“ přiblížila program vedoucí tábora Dagmar Horáková.

Za velmi přínosné považuje nejen příměstské tábory preventistka Městské policie v Novém Jičíně Ilona Majorošová: „Určitě je mnohem lepší, když se děti zabaví a mají program, než aby se nudily a vymýšlely často nebezpečné věci. I my takových případů známe dost. Proto příměstské tábory opravu vítáme a hodláme dále spolupracovat,“ dodala.

Pětidenní příměstský tábor v novojičínském Fokusu stojí bez padesáti koruny tisíc korun, děti mají zajištěnou stravu, pitný režim, lektory a především bohatý program.