„Pro děti krajanů se budou žáci během projektového dne v pondělí 29. dubna snažit vybrat materiální pomoc pro výuku,“ uvedla mluvčí kopřivnické radnice Jana Hromočuková s tím, že součástí sbírky materiální pomoci pro děti v Chorvatsku bude Svačinkový den.

„Kdokoliv nás může přijít podpořit osobní účastí, tím, že si za symbolickou cenu koupí svačinu. Veškerý výtěžek z prodeje poputuje na nákup výtvarného materiálu a učebnic českého jazyka,“ uvedla za pořadatele ředitelka ZŠ Lubina Ivana Davidová. Kromě toho je možné do školy donést knížky, výtvarné potřeby, počítadla či pravítka a další školní vybavení. „Na přání české paní učitelky v Ivanově Sele přivítáme také knihy jako Honzíkova cesta, Rumcajs a Manka, o letadélku Káněti a podobně,“ poznamenala ředitelka.

Veškerou pomoc dovezou dětem do Virovitice žáci a pedagogové z Lubiny v průběhu května letošního roku. „Nebude to pouhá návštěva a předání pomoci, ale naše děti tam zároveň vystoupí na festivalu Jarní tóny, absolvují společnou výuku a mnoho dalšího,“ prozradila ředitelka Davidová s tím, že všichni, kteří chtějí pomoci, jsou v pondělí v Lubině vítáni!